HEPSİNİN KADERİ BİZİMLE AYNI!

HEPSİNİN KADERİ BİZİMLE AYNI!

07.05.2015

Kırşehirspor ile birlikte çevre illerdeki takımların da Bölgesel Amatör Ligi’nde olmasının altındaki gerçek tartışılıyor! GELECEK sezonda Bölgesel Amatör Ligi’nde mücadele edecek takımlar şimdiden yavaş yavaş belli olmaya Başarken, İç Anadolu Bölgesi’ndeki çoğu il takımının Kırşehirspor ile aynı kaderi paylaşması, akıllara çeşitli soruları getirmeye başladı. Yeşil-beyazlı taraftarlar, çevre illerde de Kırşehirspor gibi ilgisizlikten sefilleri oynadıklarını öne […]

Kırşehirspor ile birlikte çevre illerdeki takımların da Bölgesel Amatör Ligi’nde olmasının altındaki gerçek tartışılıyor!
GELECEK sezonda Bölgesel Amatör Ligi’nde mücadele edecek takımlar şimdiden yavaş yavaş belli olmaya Başarken, İç Anadolu Bölgesi’ndeki çoğu il takımının Kırşehirspor ile aynı kaderi paylaşması, akıllara çeşitli soruları getirmeye başladı.
Yeşil-beyazlı taraftarlar, çevre illerde de Kırşehirspor gibi ilgisizlikten sefilleri oynadıklarını öne sürdüler. Taraftarlar, sıkıntının ili yöneten atanmış ve seçilmişlerden kaynaklandığını ifade ettiler.
Kırşehir Birinci Amatör Küme Futbol Ligi şampiyonu Yeni Çayağzıspor’u yenerek Kırşehir’i gelecek sezon Bölgesel Amatör Ligi’nde temsil edecek olan Kırşehirspor’daki belirsizlik taraftarları üzerken, gelecek sezon Bölgesel Amatör Ligi’nde yer alacak takımlar da belli olmaya başladı.
Yeşil-beyazlı taraftarlar, yaptıkları açıklamada, “Kırşehirspor ile birlikte İç Anadolu Bölgesi’nde bulunan Aksarayspor, Çankırıspor, Yozgatspor, Nevşehirspor, Karamanspor, Kırıkkalespor gibi il takımları, önümüzdeki sezon Bölgesel Amatör Ligi’nde mücadele edecek. 30’a yakın ilin profesyonel liglerde takımı yok. Çoğunluğu İç Anadolu Bölgesi illerinin olan bu takımların kaderi aynı. Hepsi şehir takımı. Çoğu da İç Anadolu Bölgesi takımı. Bu bir tesadüf eseri olamaz. Bunun tek sorumlusu bu illeri yöneten atanmış ve seçilmişlerdir. Biz taraftarlarda birbirimize düşman olunca, ilin atanmış ve seçilmişlerine fırsat doğuyor. Birbirimize düşman olmayı bırakıp birbirimize destek versek bu durum olmaz. Tribünlerde iki-üç grubun olması söylediğimizi ispatlıyor. Bırakalım birbirimize uğraşmayı da, takımlarımızı profesyonel liglere çıkaralım. Kırşehirspor taraftarları olarak 17 Mayıs’ta uyarı yürüyüşü yapacağız. İç Anadolu Bölgesi’ndeki takımları bulunmayan iller olarak ortak tavır geliştirelim. İdareciler böylesine serbest bırakılırsa, olacağı bu” dediler.
(Haber-Fotoğraf: Salih HANÇER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .