Hentbolda sezon Türkiye Kupası ile açılacak

Hentbolda sezon Türkiye Kupası ile açılacak

26.08.2017

2016-2017 sezonunda 2. Ligi şampiyon olarak tamamlayarak 1. Lige yükselen Ahi Evran Üniversitesi Gençlik Spor Kulübü Hentbol Takımı 1. Lig hazırlıklarına hız verdi. Ahi Evran Üniversitesi Gençlik Spor Kulübü bünyesinde faaliyet gösteren ve başarılarıyla adından söz ettiren çeşitli spor dallarından takımların yeni sezon için hazırlıkları sürüyor. 21 Ağustos 2017 tarihi itibarıyla kampa giren oyuncular, günde […]

2016-2017 sezonunda 2. Ligi şampiyon olarak tamamlayarak 1. Lige yükselen Ahi Evran Üniversitesi Gençlik Spor Kulübü Hentbol Takımı 1. Lig hazırlıklarına hız verdi.
Ahi Evran Üniversitesi Gençlik Spor Kulübü bünyesinde faaliyet gösteren ve başarılarıyla adından söz ettiren çeşitli spor dallarından takımların yeni sezon için hazırlıkları sürüyor.
21 Ağustos 2017 tarihi itibarıyla kampa giren oyuncular, günde çift idmanla hazırlıklarını sürdürüyor.
Hentbol takımının çelik adamları, 8-10 Eylül tarihlerinde Kırşehir’de oynanacak Türkiye Kupası müsabakaları ile sezonun açılışını yapacak.
Türkiye Kupası müsabakalarında Ahi Evran Üniversitesi Gençlik Spor Kulübü’nün rakipleri ise Adıyaman Belediyespor, Maliye Milli Piyango Spor, Sakarya Büyükşehir Belediyespor olacak.
Mevcut kadronun çoğunluğunu koruyan Hentbol Takımında oyuncuların yüzde 70’i üniversite öğrencilerinden oluşuyor.
1. Lig’de güçlü kadro kurmak için transfer çalışmalarını da sürdüren Ahi Evran Üniversitesi Gençlik Spor Kulübü’nün şu ana kadar 2’si yabancı, 8’i de yerli olmak üzere 10 sporcuyu bünyesine kattığı öğrenildi.
Bu arada bünyesine kattığı oyuncularla imzalar atılırken, törende Kulüp Başkanı Doç. Dr. Mahmut Erbey, Kulüp Şube Sorumlusu Yrd. Doç. Dr. Kazım Kaya, Kulüp Menajeri Yrd. Doç. Dr. Yakup Akyel hazır bulundu.
BESYO Müdürü ve Kulüp Başkanı Doç. Dr. Mahmut Erbey bir açıklama yaptı.
Hentbol takımının çok kısa zamanda çok büyük başarılara imza attığını ifade eden Erbey, bu başarıyı 1. Lig’de de devam ettirmek istediklerini belirterek, “Elimizden geleni yapıp Kırşehir’e, üniversitemize layık olacak bir takım olacağız. Maçlarımıza tüm üniversite personelimizi ve Kırşehir halkını davet ediyoruz. Onların desteğini bekliyoruz. Ayrıca takımımıza çok büyük destek veren ve başarımıza katkı sağlayan Rektörümüz Prof. Dr. Vatan Karakaya’ya çok teşekkür ediyoruz” dedi.
(HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .