HENTBOL TAKIMI BAŞARIYA KOŞUYOR

HENTBOL TAKIMI BAŞARIYA KOŞUYOR

21.03.2015

Kırşehir ekibi, Çarşamba günü Adana temsilcisini yenerse Türkiye Şampiyonası’na kalacak

AEÜ, hentbol ÜNİLİG Türkiye Hentbol Grup Şampiyonası, Kırşehir temsilcisi Ahi Evran Üniversitesi’nin (AEÜ) liderliğiyle önümüzdeki hafta sona erecek.
AEÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Bekir Barış Cihan yönetiminde şampiyonluğa koşan AEÜ Hentbol Takımı, gelecek Çarşamba günü sahasında oynayacağı Çukurova Akademi takımını yenerse grubunda şampiyon olacak. Yrd. Doç. Dr. Bekir Barış Cihan, ilk müsabakada yendikleri Adana temsilcisini saha ve seyircileri önünde yendikleri takdirde grup birincisi olarak Türkiye finallerine yükseleceğini belirtti, “Grubun favori takımıyız. Sporcularımız çok iyi çalışıyorlar. Aldığımız başarı bunu ortaya koymaktadır. Adana temsilcisini yenerek Türkiye finallerine kalmak istiyoruz. Finallerde de hedefimiz şampiyon olmaktır. Bize maddi ve manevi destek veren AEÜ Rektörü Prof. Dr. Kudret Saylam’a ve BESYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Kazım Kaya’ya teşekkür ederiz” dedi.
ÜNİLİG Türkiye Hentbol Grup Şampiyonası puan durumu şöyle:1-Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi: 20 puan 2-ODTÜ 18 puan 3-Adana Çukurova 16 puan 4-Polis Akademisi 10 puan 5-Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi 2 puan.
Bu hafta oynanan müsabakalarda alınan sonuçlar şöyle: Hatay:25-Kırşehir:35, Çukurova:22-Polis Akademisi:18. ODTÜ (bay).
Önümüzdeki Çarşamba günü ligde oynanacak olan son haftanın programı ise şöyle: Ahi Evran-Çukurova, Polis Akademisi-ODTÜ, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (bay).
(Haber-Fotoğraflar:Spor Servisi)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .