Hentbol Erkekler 2.Ligine Salih Köseoğulları’nın adı verildi

Hentbol Erkekler 2.Ligine Salih Köseoğulları’nın adı verildi

14.10.2018

Kırşehir Hentbol il temsilcisi Özgür Sağkal’ın girişimleri sonuç verdi Hentbol Erkekler 2.Ligine Salih Köseoğulları’nın adı verildi Ahi Evran Üniversitesi Hentbol takımının antrenörü olarak Süper Lig’e çıkmasında büyük rol oynayan, Hentbol A Klasman Gözlemcisi, hentbol aşığı iken geçirdiği kalp krizi sonucu 6 Ağustos 2018 tarihinde vefat eden Salih Köseoğulları’nın Hentbol Erkekler 2. Ligi’ne adının verilmesi için […]

Kırşehir Hentbol il temsilcisi Özgür Sağkal’ın girişimleri sonuç verdi

Hentbol Erkekler 2.Ligine Salih Köseoğulları’nın adı verildi

Ahi Evran Üniversitesi Hentbol takımının antrenörü olarak Süper Lig’e çıkmasında büyük rol oynayan, Hentbol A Klasman Gözlemcisi, hentbol aşığı iken geçirdiği kalp krizi sonucu 6 Ağustos 2018 tarihinde vefat eden Salih Köseoğulları’nın Hentbol Erkekler 2. Ligi’ne adının verilmesi için girişimlerde bulunan ve yoğun çaba harcayan Kırşehir Hentbol İl Temsilcisi Özgür Sağkal’ın bu emeği mutlu sonuçlandı ve Hentbol Erkekler 2.Ligine Salih Köseoğulları’nın adı verildi.
Kırşehir’de uzun yıllar hentbol oynayan, ardından hakem ve gözlemcilik yapan Salih Köseoğulları Ahi Evran Üniversitesi’nin hentbol Antrenörü olarak takımını şampiyon yaparak Hentbol Süper Ligi’ne yükselmesini sağlamıştı. Petlas Lastik Fabrikası’ndan emekli olduktan sonra hentbolda antrenör olarak yüzlerce genci bu spora kanalize ederek, Kırşehir’in adını hentbolda duyurulmasına vesile olan Salih Köseoğulları, 3 Ağustos Cuma günü Kırşehir Hentbol İl Temsilcisi Özgür Sağkal ve gözlemci Gürbüz Köksal ile birlikte Ankara Kızılcahamam’da düzenlenen Hentbol Gözlemcilik Semineri’ne katılmıştı. Pazar günü Kırşehir’e dönmüş ve evinde yalnız olduğu saatlerde geçirdiği kalp krizi sonucu 54 yaşında hayata gözlerini yummuştu.
Kırşehir Hentbol İl Temsilcisi Özgür Sağkal, hentbola yaptığı hizmet ve katkılarının yaşatılması için 2018-2019 sezonunda Hentbol Erkekler 2. Ligi’ne adının verilmesi için girişimler başlatmıştı. Hentbol Federasyonu Özgür Sağkal’ın çabalarına olumlu cevap verdi ve ligin adı “Salih Köseoğulları Hentbol Erkekler 2. Ligi” oldu.
Konuyla ilgili olarak gazetemize bir açıklama yapan Özgür Sağkal, şunları söyledi:
“İlimiz ve Türk hentboluna yıllarca sporcu hakem ve antrenör olarak hizmet vermiş değerli büyüğümüz ağabeyimiz, Kırşehir hentbolunun örnek kişisi ve idolü Salih Köseoğulları’nın aramızdan zamansız ayrılmasının acısı hala yüreğimizde hissediyoruz. Federasyonumuzun, duygularımıza tercüman olması ve acımızı paylaşması anlamında 2018-2019 hentbol sezonunda erkekler 2. Ligine Salih Köseoğulları 2. Ligi isminin verilmesi için talepte bulunmuştuk. Sağ olsunlar bu çalışmalarımız sonucu ligin adı Salih Köseoğulları Hentbol 2. Lig oldu. Bunun gerçekleşmesinde emeği geçen başta federasyon başkanımız Sayın Bilal Eyüpoğlu olmak üzere, federasyonumuzun tüm kurullarına ve çalışanlarına, ayrıca ilimiz Hentbol Süper Lig Takımlarından Ahi Evran Üniversitesi Hentbol takımında da antrenörlük yapan, merhum Salih Köseoğulları’na bu sürede emeği geçen Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Sayın; Prof. Dr. Vatan Karakaya’ya ve yardımlarını esirgemeyen hentbol aşığı olan ve aynı zamanda Ahi Evran Üniversitesi Gençlik Spor Kulübü Başkanı ve Yüksek Okul Müdürü Sayın Doç. Dr. Mahmut Erbey’e ve nezdinde emeği geçen herkese Kırşehir hentbol ailesi olarak teşekkürlerimi sunarım. Kırşehir spor camiası çok değerli, efendi, herkese saygıyla ve sevgiyle yaklaşan bir çok gencin üniversite kazanmasında büyük rol oynayan, gençleri kötü alışkanlıkları kurtaran, öğrencilerin hentbol olan sevgisinin arttıran Salih Köseoğulları’na bu vesile ile bir kez daha Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve tüm spor camiasına başsağlığı diliyorum.” (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .