“Hemşehrilerimin yüzünü karartmayacağım”

“Hemşehrilerimin yüzünü karartmayacağım”

20.02.2015

Maaş almayacağını ve öğrencilere bağışlayacağını açıklayan AK Parti Kırşehir Milletvekili aday adayı Saim Öztürk:
“Hemşehrilerimin yüzünü karartmayacağım”

7 Haziran 2015 seçimlerinde yapılacak olan milletvekilliği seçimlerinde Kırşehir AK Parti’den aday adaylığını açıklayan Saim Öztürk, parti il merkezine giderek aday adaylığı başvurusu yaptı.

Ardından parti il merkezi balkonunda halka hitap eden Saim Öztürk, şunları söyledi:
“Bugün Kırşehir için hayırlı bir yolculuğa çıkmış bulunuyorum. Sizlerin desteğiyle dualarıyla yola çıkmış bulunuyorum. Beni burada yalnız bırakmadığınız için ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Yeni Türkiye yolunda bilge Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun izinde Milletvekili olabilmek ve Kırşehir’imize hizmet etmek için bu yola çıktık. Bunun ilk başlangıcı olan aday adaylığımızı açıklıyor ve İl Başkanımız Sayın Mustafa Kendirli’ye müracaatımızı yaptık. Kırşehir’e hizmet etmek başkaları için görev olabilir ama benim için aşktır. Her zaman Kırşehir’in hizmetinde olacağım ve telefon numaramı değiştirmeyeceğim. Saim Abiniz var sorun yok. Her hafta Kırşehir’e gelecek ve hemşerilerimin sorunlarını dinleyip çare arayacağım. Bunun sözünü veriyorum. Ayrıca maaşımı almayacağım ve öğrencilerimize burs vereceğim. Maaşın ne kadar olduğunu bilmiyorum. Elimi değmeden öğrencilerimize burs olarak yatıracağım. Allah’a şükür milletvekili maaşına ihtiyacımız yok ve hükümet yatırımlarından Kırşehir’in en iyi şekilde faydalanması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz ve projeler hazırlayacağız. Ben aday olurum olamam bu nasip işi… Aday olamazsam aday olan tüm arkadaşlarıma bütün imkânlarımla söz veriyorum yanında olacağım. Sırtımı dönüp İstanbul’a gitmeyeceğim. Çünkü bu kutsal yolculukta milletin partisi olan Ak Parti’ye biz gönülden bağlıyız.
“Değerli dostlar, ben bir Kırşehirliyim. Aşıkpaşa’da 1960 yılında doğdum. İlkokulu okumak için Tepesidelik ilköğretim okulunda okudum. Kışın şehirde okudum, yazın köyde çalıştım. Köy hayatını biliyorum, çiftçimizin, esnafımızın, vatandaşlarımızın sıkıntısını biliyorum. Bunlarla ilgili elimden ne geliyorsa tüm imkanlarımı seferber edeceğim. “Allah izin verir de nasip olursa bugün müracaatımızı yapacağız ve sürecimizi başlatacağız. İnşallah Kırşehir’de 2-0 yaparak milletvekilliği yolunda devam edeceğiz.
“Biz Kırşehir’e bakanlık istiyoruz. Bazı arkadaşlar sen İstanbul’da yaşıyorsun neden İstanbul’da aday olmuyorsun da Kırşehir’de aday oluyorsun? Benim İstanbul’da aday olmam daha kolay olabilirdi. Ben Kırşehir’de bağımı koparmadım. Kırşehir’den benim yanıma gelen hemşehrilerime bağrımı açtım. AK Partiyle, Kırşehir’e hizmet edenlerle bağımı koparmadım. İstanbul’da olan Kırşehirlilere elimi açtım, bağrımı açtım. Kırşehir’den Antalya’ya, Ankara’ya bazı şehirlere göç verdiler. Bizde ekmeğimizi kazanmak için İstanbul’a yerleştik. İstanbul’da bir çok ticari alanlarda faaliyetlerim oldu. Bu faaliyetlerim değişik değişik alanlarda oldu. 1996 yılında sağlık kuruluşlarına girdim. İstanbul’da şuanda kurulu 4 tane hastanemiz var. Bu hastanede Kırşehir’li olanlara bağrımı açtım. Hastanemizde çoğunluğu Kırşehirli. Kırşehirli geldiği zaman hiç kimliğine bakmadan, anasının babasını adını sormadan işe alıyorum. Şuanda hastanemizin 2 başhekimi Kırşehirlidir. Hastanemizin üst düzey yönetimi Kırşehirliler. Benim Burada yaşamam fark etmiyor. Sayın Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci eski il başkanı ve şimdiki il başkanımız şahidimdir. Şuanda Mersin Valisi olan Özdemir Çakacak bunların şahididir. Okul, yol, cami, spor gibi her alanda Kırşehir’in yanında oldum.
“Hiçbir zaman Kırşehir’de bağımı koparmadım. Ben Kırşehir’e aşık olan bir insanım, buradaki insanların sorunlarını biliyorum. Kırşehir’e hizmet etmek için neler yapabiliriz. Belediye başkanımız Kırşehir’e çok güzel hizmetler yaptı ve yapmaya da devam ediyor ve bizim Kırşehir’i sevmemize vesile oldu yaptığı bu hizmetlerden dolayı sayın belediye başkanımızı kutluyorum.
“Kırşehir’in Jeotermal suyunu belediyeler birliğinin başkanlığını yapıyor jeotermallerle ilgili buraya çok güzel oteller yaptı. Ama bu otelleri maalesef turizm hizmetine açamıyoruz, turist getiremiyoruz. En yakın biz olduğumuz halde bunlardan kimler faydalanıyor? Kozaklı faydalanıyor, Nevşehir faydalanıyor, Kızılcahamam faydalanıyor. Biz bunun tanıtımını yapmak için elimizden ne imkan geliyorsa seferber edeceğiz. Bir tedavi için Urfa’ya Balıklı Göl’e gidiyorlar. Kırşehir’de bu sistemi kurarak faydalı olmaya çalışacağız. Şehrimizin tanıtılmaya büyük ihtiyacı var biz bunun için elimizden geleni yapacağız.
“Kırşehir aşıklar diyarı bir il, bizim çok değerli aşıklarımız sanatçılarımız var, Neşet Ertaş’ımız, Muharrem Ertaş’ımız, Şemsi Yastıman’ımız, Çekiç Ali’miz, Hacı Taşan’ımız daha nice sanatçılarımız ve aşıklarımız var. Dışarıdan buraya turist gelmesini sağlamak için ne gerekiyorsa elimizden geleni yapacağız. Kırşehir’in simgelerinden olan cevizimiz var ama anlatamıyor, tanıtamıyoruz. Bunun tanıtımı için elimizden geleni yapacağız.
“Benim Neşet Ertaş’la çok yakın dostluğumuz oldu, iyi günlerimiz, kötü günlerimiz oldu. Her zaman bir birimizin yanında olduk. En son İzmir’de hastanede yatıyordu, hastalığı sırasında ziyaretine gittim ve sohbet ettik. Bana Kırşehir’e çok güzel hizmetlerim olduğunu ve beni Kırşehir’den Milletvekili olarak görmek istediğini söyledi, bana vasiyette bulundu. Bende onun yüzünü kara çıkarmamak üzere geldim aday adayı oldum. Aday Adayı olmaya müracaat ediyorum, bende hemşehrilerimizin yüzünü karartmayacağım ve Allah’ın suç saydığı hiçbir şeye bulaşmayacağım. 24 saat telefonum emrinizde olacak ve hiçbir zaman Kırşehir’den kopmayacağım, Kırşehir’de yaşayacağım.“Belediye Başkanımızla, İl Başkanımızla, İlçe başkanlarımızla kol kola çalışacağız. Sizin hiçbir zaman utanacağınız kara lekeyle karşınıza çıkmayacağım, her zaman benden iyilikle bahseden yazılarımı okuyacaksınız. Ben nasip olur da seçilirsem milletvekili maaşı ne kadar olduğunu bilmiyorum ama aldığım milletvekili maaşımın bir lirasına dokunmadan öğrencilere burs olarak vereceğim” dedi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .