Helâl olsun Dr. Cahit Gürses’e…

Helâl olsun Dr. Cahit Gürses’e…

20.04.2015

AKP hükümetinin PKK’yı bitirmek için, Meclis’teki HDP’lilerle anlaşarak, Apo canisiyle sürdürülen pazarlıklar sonucu “Açılım projeleri”nin 7 Haziran seçimleri sonrası yapılacak olması ve HDP’nin yüzde onluk barajı aşması AKP yöneticilerini çileden çıkarmış ve yaşanan karşılıklı ithamlar sonucu “Açılım Projesi” de böylece suya düştü! Mersin’de kalabalık bir işadamı ve bürokratların düzenlediği ve 60 ilin sivil toplum örgütlerinin […]

AKP hükümetinin PKK’yı bitirmek için, Meclis’teki HDP’lilerle anlaşarak, Apo canisiyle sürdürülen pazarlıklar sonucu “Açılım projeleri”nin 7 Haziran seçimleri sonrası yapılacak olması ve HDP’nin yüzde onluk barajı aşması AKP yöneticilerini çileden çıkarmış ve yaşanan karşılıklı ithamlar sonucu “Açılım Projesi” de böylece suya düştü!

Mersin’de kalabalık bir işadamı ve bürokratların düzenlediği ve 60 ilin sivil toplum örgütlerinin temsil edildiği “Tanıtım Festivali”nde Kırşehir’i Mersin’deki Kırşehirliler Derneği temsil etti.
Mersin Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan festivale Kırşehir eski Belediye Başkanı Dr. Cahit Gürses te konuşmacı olarak katıldı.
Cahit Gürses durur mu? Mersin Meydan’nda yaptığı konuşmada bakın neler söylemiş:
“Benim de bir açılım projem var. Demokrat Parti iktidarının akıl almaz baskı ve zulümlerine direnen, dik duran, oyunu satmayan, demokrasi tarihine ders veren il olarak geçen, bu nedenle demokrasi gazisi unvanı olan ve bu uğurda 1954 yılında il iken ilçeliğe düşürülen, doğum yerim, toprağım, ana yurdum, baba ocağım, Neşet Ertaş’ın ozanlar şehri, Ahi Evran-ı Veli ile Hacı Bektaş’ı Veli’nin koyun koyuna yattığı, tarih ve kültür şehri, Kırşehir’den koparılarak Nevşehir’e bağlanan eski ilçelerimiz Hacıbektaş, Avanos, Kozaklı, Gülşehri’nin yeniden Kırşehir’e bağlanmasını istiyorum. Ahi Evran’la, Hacı Bektaş’ın yeniden kucaklaşmasını istiyorum. Dinsin artık bu acı ve hasret. Eski ilçelerimizin yeniden Kırşehir’e bağlanması için güçlü siyasilere ve bu konuyu sürekli gündemde tutup takip edecek, güçlü sivil toplum örgütlerine ihtiyaç var. Bu tarihi görev de bunlara düşüyor. Artık Kırşehir’in kaybedecek hiçbir şeyi kalmadı. Kırşehir’in her gün sürekli nüfusu düşüyor, ilçe konumuna düştü. Bu durum benim canımı acıtıyor.”
Helal olsun Dr. Cahit Gürses…
Kimsenin yapamayacağını yapıyorsun. Kimsenin diyemeyeceğini söylüyorsun.
Kırşehir’in senin gibi milletvekillerine ihtiyacı vardı. Belediye Başkanı iken adın “deli”ye çıkmıştı. Üzülme benim değerli dostum.
Bizim bildiğimiz atın iyisine doru, adamın yiğidine deli derler. Sen Kırşehir’in milletvekili olsaydın, iktidarın vay haline… Meclis’te ikinci bir Osman Bölükbaşı rüzgârı estirirdin. İkinci bir yiğit Kırşehir milletvekili olurdun. Seni seçmeyenler, sana oy vermeyenler utansın. ŞGYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .