Hedefi olan takımımız bu olamaz!

Hedefi olan takımımız bu olamaz!

24.09.2018

Grubumuzda Cumartesi günü oynanan maçların ardından Pazar günü grubumuzun alt sıralarında bulunan Elaziz Belediyespor’u yenip liderlik koltuğuna oturacağımızı düşünerek Ahi Stadı’nın yolunu tutuyorum. Yanımda yıllarını Kırşehirspor’da futbol ve teknik direktör yaparak, profesyonel liglerde hakemlik yapan Abdurrahman Cem hocam var. Maç başlıyor, rakip çok iyi, tehlikeli ataklarla kalemizde gol arıyor, biz seyrediyoruz. Oysa maça ev sahibi […]

Grubumuzda Cumartesi günü oynanan maçların ardından Pazar günü grubumuzun alt sıralarında bulunan Elaziz Belediyespor’u yenip liderlik koltuğuna oturacağımızı düşünerek Ahi Stadı’nın yolunu tutuyorum.
Yanımda yıllarını Kırşehirspor’da futbol ve teknik direktör yaparak, profesyonel liglerde hakemlik yapan Abdurrahman Cem hocam var.
Maç başlıyor, rakip çok iyi, tehlikeli ataklarla kalemizde gol arıyor, biz seyrediyoruz. Oysa maça ev sahibi olarak bizim daha etkili başlamamız gerekiyordu. Rakip defansta sağlam, orta sahada diri, forvette hızlı.
Sinan 16. dakikada bir uzun topla rakip kaleye giderken, rakip formasını hafif bir şekilde çekince İzmir bölgesi hakemlerinden Emre Bulut Eren Can’a kırmızı kart gösterdi. Bundan sonra Kırşehir Belediyespor daha etkili oldu ve 4 dakika sonra, yani 20. dakikada Sinan Uzun’la golü buldu.
Rakip 10 kişi kaldıktan sonra bir süre kalemizde pozisyon bulamadı, ama biz de ele geçirdiğimiz gol fırsatlarını cömertçe harcayarak farkı ikiye çıkaramadık.
Ben ve Abdurrahman Cem Hocam ve yanımdakiler rakibin ani ataklarıyla kalemize geldiğini görünce mutlaka iki farklı öne geçmemiz gerektiğini düşündük ve nitekim de öyle oldu. İkinci yarının 75. dakikasında defansta bir hata yapınca rakip eşitliği sağladı. İşte bundan sonra maç çığırından çıktı. Rakip futbolcular neredeyse her pozisyonda kendisini yere bırakarak, oyunu soğuttu, hakem de bunlara çanak tuttu. Bu da yeşil-beyazlı ekibimizin oyundan soğumasına neden oldu. Şuursuz ataklarımız, ortalarla gol bulma çabalarımız son vermeyince, 1-1 berabere kalarak, kendi saha ve seyircimiz önünde çok önemli 2 puan kaybettik.
Takımımızın geneline bakarsak iyi oynamadık, ya da oynayamadık. Rakip alt sıralarda bulunmasına ve üstelik 10 kişi kalmasına rağmen, bizim takımımızdan daha üstün, daha diri bir oyun ve mücadele ortaya koydu.
Oysa biz bu grupta iddiası ve hedefi olan bir takımız. Bizim eğer bu oyunla bir yerlere geleceğimizi düşünenler varsa yanılıyor. Kendi sahamızda kötü oynadık, iki puan kaybettik. Elbette daha ligin başındayız, toparlanıp, silkinip kendimize gelebiliriz. Ama bu kötü oyunumuz sadece Elaziz Belediyespor karşısında oynamadık ki? Sultanbeyli ve Nevşehir Belediyespor karşısında da kötüydük. Ama bu maçlarda şansımız yaver gitti o kadar…
Kalecimiz, defansımız böyle basit hatalar yaparlarsa, orta sahamız bal yapmaz arı gibi sürekli top çevirip, forvete top taşıyamazsa bizim gol ya da goller bulup maç kazanma şansımız olamaz. Tesadüfi gollerle bu ligte hedefimize asla ulaşamayız.
Bu maçta şu futbolcularımız çok iyiydi, şunlar çok kötü demeyi şimdilik uygun bulmuyorum. Takım halinde kötüydük.
Şunu da özellikle belirteyim ki, Elaziz Belediyespor karşısında oynanan futbolla biz bu ligte orta sıralarda yer bulursak sevinebiliriz. Yoksa ligin altındaki bir takımla şampiyonluğa oynayan bir takım arasında böyle fark olmaz. Üstelik maçının 75 dakikasını, hatta 10 dakikalık uzatmayla 85 dakika 10 kişi oynayan bir takım karşısında iki puan kaybediyorsak, bu durum daha da vahim…
Haftaya zor bir Van deplasmanımız var. Puan veya puanlarla dönmek şart. Bütün Kırşehirliler, Adıyamanspor karşısındaki Kırşehir Belediyespor’u istiyor ve bekliyor. Bunu yaparsak, hedefimizi sürdürürüz. Yoksa puan kayıplarına, hatta yenilgilere devam ederiz.
Teknik Direktör Selahaddin Dinçel Hoca sanırım takımındaki bu kötü gidişatı görüyor ve ona göre gerekenleri yapacaktır. Yoksa bu gidişatın hiç te iyiye işaret olmadığı ortadadır.
Daha ligin başındayız, futbolcularına bir çeki düzen verip, dikkatlerini çekmeli, gerekirse kadroda revizyona giderek önlemlerini almalıdır.
Buradan taraftarlarımıza bir uyarıda bulunmayı da kendime görev kabul ediyorum. Bu takımın taraftarları olan sizler Türkiye’ye centilmenliği ile örnek gösterildiniz. Şimdi bir maçta iki puan kaybetti diye hakeme ve rakip oyunculara bu kadar tepki gösterilmesini sizlere yakıştıramadık doğrusu…
Elbette hakem yanlış kararlar verdi, rakip futbolcular her pozisyonda kendisini yere atarak dakika geçirdi, oyunu soğuttu. Buna hakemler izin vermemeliydi. Futbol adına hoş olmayanı gördük ve yaşadık. Ama sizlerin yapacağı bir yanlış hareketle sahamızın kapanacağına, takımımıza para cezalarının verileceğini de unutmamız gerekiyor. Zaten kulübümüz kısıtlı ve hatta maddi imkânsızlıklarla boğuşurken, yanlış bir hareket takımımıza zarar verir. Bir maç sahamız kapansa, başka bir ilde oynamak zorunda kalsak, bunun maliyetinin de 20 bin liraya mal olacağını lütfen unutmayalım.
Özetle hedefi olan takımımız Pazar günü Elaziz Belediyespor karşısında futbol oynayan takımımız olamaz. Ben ve bütün Kırşehirliler yukarıda da belirttiğim gibi Adıyamanspor karşısındaki Kırşehir Belediyespor’u istiyor ve bekliyor…YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .