HEDEF GÜÇLÜ BİR KIRŞEHİRSPOR…

HEDEF GÜÇLÜ BİR KIRŞEHİRSPOR…

12.07.2017

Vali Necati Şentürk, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, güçlü bir takım oluşturmak için teknik olarak bazı kararlar aldıklarını söyledi. Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya ile Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin de yer aldığı toplantıda basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Necati Şentürk, bu toplantıyı Kırşehirspor’un geleceği ile ilgili alınan bir takım ciddi kararların kamuoyu ile paylaşılması amacıyla […]

Vali Necati Şentürk, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, güçlü bir takım oluşturmak için teknik olarak bazı kararlar aldıklarını söyledi.
Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya ile Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin de yer aldığı toplantıda basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Necati Şentürk, bu toplantıyı Kırşehirspor’un geleceği ile ilgili alınan bir takım ciddi kararların kamuoyu ile paylaşılması amacıyla düzenlediklerini söyledi.
Kırşehirspor’u daha yukarılara taşıma gayretinde olduklarını belirten Vali Necati Şentürk, “Kırşehirli hemşerilerimiz Kırşehirspor ile güzel günler gördü, sevinçler yaşadı. Biz de şehrimizin takımını layık olduğu yerlere çıkarmak adına ilimizin bütün dinamikleri ile birlikte hareket ederek teknik olarak bazı kararlar aldık. Bu kararlardan bir tanesi de Kırşehirspor’un yönetiminin değişmesi oldu. Kulübün yönetimini Belediye üstlenmiş durumda. Takımımıza Valilik olarak biz de İl Özel İdaremiz ile birlikte gereken desteği vereceğiz. Transfer yapılabilecek büyüklükte bir rakamı önümüzdeki günlerde Valiliğimiz olarak Kırşehirspor’a aktaracağız. Taşıma su ile değirmen dönmez. Bu nedenle altyapıyı sağlamlaştıracağız ve spora yönelik uzun vadeli projelere imza atacağız. Kırşehirspor’un altyapısını oluşturmamız lazım ki bu şehrin çocukları, gençleri o altyapıda görev alsınlar. Sporcularda ahlak yoksa ideal yoksa o takım başarıya ulaşamaz. Zihniyeti para olmayan ve bu memleketin çocuklarından oluşan altyapıdan bir kadro yetiştirmek zorundayız. Bu da sürekli olmalıdır. Spor kulübü binası da yakın zamanda faaliyete geçecek. Taraftarlarımız da takıma destek vermeye devam etsinler. Takımımıza başarılar diliyorum. Alınan kararların ilimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.
Milletvekili Mikail Arslan da yaptığı açıklamada, “Kırşehirspor, Kırşehir’in ortak paydasıdır. Başarı ve başarısızlık bir kişiye ait değildir, toplumun tamamına aittir. Kırşehirspor’0da bütün bileşenlerin ortak çalışmaları sonucu ancak başarıya ulaşabilir. Bu yolda doğru bir strateji izlenilmelidir. Bugünden itibaren gerek mali sorunları, gerekse kurumsallaşma ile ilgili sorunları hep beraber çözeceğiz. Artan bir ivmeyle başarının giderek yükseleceğine inanıyorum. Şehir takımları kültürün, eğitimin yanında kendisini gösteren önemli bir etkidir. Belediyemizin bu işin içerisinde olması da çok önemlidir.” dedi.
Milletvekili Salih Çetinkaya ise, “Birlikten kuvvet doğar. Sportif faaliyetler sabır ister. Gösterilen emeğe saygı göstererek ve takıma destek vererek güzel günlere ulaşacağımıza inanıyorum. Kamuoyunun da bu konuya destek vermesi gerekmektedir. Kırşehir bütün işadamları, sivil toplum kuruluşları, seyircisi ile bir bütün olmalıdır. Kırşehirspor, Kırşehir’in önemli bir meselesidir. Biz de bu meseleye duyarsız kalamazdık. Yapılan çalışmaların hayırlı olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.
Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci de, “Şehrimizin takımı Kırşehirspor’a Belediye olarak her türlü desteği verdik, vermeye de devam edeceğiz. Yeşil Kırşehirspor Başkanı Levent Akçakoca ile yapılan istişarede yeni bir yapılanmaya ihtiyaç olduğu kanaatine vardık. Belediyenin bu konuda inisiyatif alması gerektiği konusunda görüş birliğine varıldı. Sayın Valimizin de dediği gibi sadece Belediyemiz değil ilimizin bütün kurum ve kuruluşları ile ve diğer güçleri ile elimizi bu taşın altına koyduk. Belediye Başkan Yardımcısı Veli Şahin başkan adayı olarak uygun görüldü. Uzun vadeli başarılar hedefliyoruz.” dedi. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .