Haziran seçimine doğru…

Haziran seçimine doğru…

19.03.2015

7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan genel seçimlere doğru süreç hızla ilerliyor. Seçime giren siyasi partiler illerde adaylarını belirlemek için CHP partiye kayıtlı tüm üyelerin katılımı ile ön seçim yapma hazırlığında, MHP ve iktidar partisi AKP ise merkezin belirleyiciliğini beklemek durumunda. Parti örgütleri adaylarının belirlenmesinden sonra seçim çalışmalarına başlayacak, ancak doğru yönetilen, iyi organize olan […]

7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan genel seçimlere doğru süreç hızla ilerliyor. Seçime giren siyasi partiler illerde adaylarını belirlemek için CHP partiye kayıtlı tüm üyelerin katılımı ile ön seçim yapma hazırlığında, MHP ve iktidar partisi AKP ise merkezin belirleyiciliğini beklemek durumunda.

Parti örgütleri adaylarının belirlenmesinden sonra seçim çalışmalarına başlayacak, ancak doğru yönetilen, iyi organize olan ve çözüm üreten anlayış elbette başarılı olacaktır.

Genel seçim, yönetimi anlayışı değişen dünya ve Türkiye gerçekliğiyle örtüşmek durumundadır. Dünyada ve Ülkemizde teknolojik ve ekonomik gelişmeler hedef sonuca ulaşmada belirleyici etken olmaktadır.

Kırşehir de yarışa katılacak olan siyasi partilerin örgütü ile vekil adayları, öncelikli olarak karşılaşılan sorunları belirlemeli ve bu sorunların çözümlerinin neler olduğunu, görüntülü ve dokunulur hali ile düzenleyerek seçmene objektif bir şekilde anlatabilmelidir.

İki vekilin seçileceği Kırşehir’de çözüm üreten organizasyonların hem kent merkezi için, hem de ilçe, belde ve köy yerleşim yerlerinin sorunlarının belirlenmesi öncelikli hedef olmalıdır. Kırşehir halkının bu anlayışa uygun davranış sergileyeceği aşikârdır.

Artık vekil adayları ve parti örgütleri bir bütün olarak düşünülmeli, diğer organize olmuş sivil toplum kuruluşları ile işbirliğine girerek;

sokak, sokak, mahalle, mahalle, köy, köy, belde, belde her yerleşim yerinin sorunlarını, bu sorunların çözüm yollarını ve ihtiyaçlarını kapsayan çalışmalar yapılabilmelidir.

Geçmişten gelen ve alışkanlık olarak her seçimde sürdürülen, halkı rahatsız edici, bütün uygulamalar sorgulanıp, tartışılıp değiştirilmelidir.

Teknolojik gelişmelere paralel olarak, yaşayan, gelişen ve çözüm üreten organizasyon anlayışı ile belirlenecek çalışma yöntemleri insanların kalabalık olduğu yerlerde, işlek cadde ve sokaklarda, mahalle ve köy meydanlarında fotoğrafla, gazetelerle, yerel televizyonlarla, küçük el ilanları ve projeksiyon cihazları kullanılarak halka sunulabilmelidir. Seçmenle bire bir diyalog kurularak iletişim sağlanması en etkili yöntem olarak seçilmeli ve sıkça başvurulmalıdır.

Başarılı olmanın sırrı:

Doğru örgüt…

Doğru aday..

Doğru çalışma yönteminde gizli olduğu bilinmelidir.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .