HAYDİ HAYIRLISI

HAYDİ HAYIRLISI

13.04.2015

7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan milletvekilliği genel seçimleri için partilerin adayları belirlendi. AK Parti İl Başkanı Avukat Salih Çetinkaya ve eski milletvekili öğretmen Hacı Turan’ı aday gösterdi. Salih Çetinkaya’yı birinci sıradan aday gösteren AK Parti büyük bir vefa örneği göstermiştir. Yıllardır partisine hizmet eden, il başkanlığını yapan Salih Çetinkaya Kırşehir’i, Kırşehir insanını ve sorunlarını […]

7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan milletvekilliği genel seçimleri için partilerin adayları belirlendi.

AK Parti İl Başkanı Avukat Salih Çetinkaya ve eski milletvekili öğretmen Hacı Turan’ı aday gösterdi.
Salih Çetinkaya’yı birinci sıradan aday gösteren AK Parti büyük bir vefa örneği göstermiştir. Yıllardır partisine hizmet eden, il başkanlığını yapan Salih Çetinkaya Kırşehir’i, Kırşehir insanını ve sorunlarını yakından bilmektedir. Ayrıca AK Parti Genel Merkez yönetiminde ve hükümette tanınan, bilinen birisidir. Kısaca Başbakan ile bakanlar arasında sadece bir telefon vardır. Salih Çetinkaya il başkanlığı görevinde bulunduğu sırada Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ile uyum içinde çalışarak yapılan hizmetlerde emeğini esirgememiştir.
AK partinin ikinci sıra adayı öğretmen Hacı Turan ise AK Parti kurulduğu günden itibaren AK Parti’ye hizmet etmiş, milletvekili olmuş, yeniden aday gösterilmediği için partisine küsmemiş, Kırşehir’i terk etmemiş, aksine partisine hizmete devam etmiş, genel merkez tarafından çeşitli görevler verilmiş ve elinden geldiğince Kırşehir ve Kırşehirliye hizmet etmiş, yardımcı olmuştur. Güler yüzünü ve mütevaziliğini daima göstermiştir.
Bugün Kırşehir’de amatör olarak spor yapan bazı takımlar ayakta durabiliyorlarsa bun da Hacı Turan’ın katkısı büyüktür. Bazı takımların forma, ayakkabı, eşofman ihtiyaçlarını karşıladığını biliyorum. Hacı Turan Ankara’yı ve bürokrasiyi çok iyi tanımaktadır.
Tabii ki Kırşehir’de AK Parti deyince Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’yi unutmamak gerekir. Yaşar Bahçeci AK Parti’nin Kırşehir’deki en büyük kozudur. Yaşar Bahçeci Kırşehir Belediye Başkanlığına seçildiği günden itibaren çalışkanlığıyla, dürüstlüğüyle, efendiliğiyle, Kırşehir’de büyük yatırımları hizmete açarak Kırşehir halkının takdirini ve sevgisini kazanmış, sözü geçen, saygın ve itibarlı bir belediye başkanı olduğu gibi Cumhurbaşkanı ve Başbakan’ın yanlarında ağırlığı olan güvendikleri ve ilgiyle takip ettikleri Belediye Başkanıdır.
Kırşehir’de AK parti Yaşar Bahçeci gibi artı puanlar getiren Belediye Başkanına sahip olmanın avantajına da sahiptir.

* * *

Aday adayı patlaması yaşanan, kadın aday adaylarıyla dikkat çeken MHP’de ise Prof. Dr. Yıldırım Türk ve “efsane Vali” olarak adlandırılan Mustafa Erkal’ı aday gösterdi.
Birinci sıra adayı Prof. Dr. C.Yıldırım Türk işi gereği Kırşehir dışında görev yapmış, yıllardır hastalarını muayene etmiş, ameliyat etmiş ve sağlık sektöründe belirli bir kariyer edinmiştir.
Prof. Dr. Yıldırım Türk Kırşehir’den yanına gelen hemşerilerine yüz ekşitmemiş, suratını asmamış, sırtını dönmemiştir. Aksine sizin Kırşehirli oluşunuz yeter diyerek hemşerilerini bağrına başmış, güler yüz göstermiş ve sağlıklarına kavuşmalarına yardımcı olmasıyla Kırşehirlilerin takdirini kazanmıştır.
MHP’nin ikinci sıra adayı Vali Mustafa Erkal’ı Türkiye yazılı ve görsel basın aracılığıyla tanımaktadır. Basının cesur Vali, “efsane Vali” olarak adlandırdığı Mustafa Erkal özellikle Tunceli Valiliği sırasında birkaç defa silahlı saldırılara da uğramış, yaralanmış ama korkmamış, yılmamış görevine cesurca devam etmiş vatan hainlerinin ve millet düşmanlarının korkulu rüyası ve Kırşehir’in gurur duyduğu hemşerimizdir.
Vali Mustafa Erkal devlet yönetimini, hiyerarşiyi ve Ankara’yı çok iyi bilmektedir.
MHP’de büyük bir heyecanın, bütünleşmenin, birlik ve beraberliğin olduğu da gözden kaçmamaktadır.

* * *
CHP ise Kırşehir’de ön seçim yöntemiyle adaylarını belirleyen tek parti olurken, yıllardır il başkanlığını yapan Yılmaz Zengin ile noter Rifat Ertem’i aday yaptılar.
CHP birinci sıra adayı Yılmaz Zengin il başkanı olarak yıllardır CHP’yi omuzlarında taşımış, gece, gündüz demeden partisine hizmete vermiştir.
Yılmaz Zengin CHP İl Başkanlığı görevinde önceki il başkanlarının aksine CHP’de bazı değişimlere gitmiş, kabuk değiştirmiştir. Yılmaz Zengin Kırşehir cadde ve sokaklarında yürürken büyüklenmemiş, kasılmamış, efendiliği ve mütevaziliğiyle insanlarla selamlaşmış, tokalaşmış, camilerden uzak durmamış, ezandan rahatsızlık duymamış, cenaze namazlarında saf tutmuş, inançlı insanlara saygı duymuş,insanları kıyafetlerine göre ayırmadan hiçbir siyasi ayrıma girmeden herkesin cenazelerinde, acı ve tatlı günlerinde yanında olmuştur.
Bakalım Yılmaz Zengin’den sonraki CHP il başkanları nasıl bir yol izleyecekler göreceğiz.
CHP’nin ikinci sıra adayı hukukçu, noter Rifat Ertem çalışkan, güler yüzlü olup, sayılan ve sevilen bir hemşerimizdir. Hukukçu kimliğinin yanında ömrünü noterlikle geçirmiştir. Kırşehir’i ve Ankara’yı iyi bilen Rifat Ertem Türkiye Noterler Birliği Genel Başkanı olacaktı ama etrafında dönen ayak oyunlarının farkına varamadığından, kendisi de ayak oyunları yapamadığından Türkiye Noterler Birliği Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır.
Bir gerçek var ki CHP içerisinde eksik olan birlik ve beraberlik en kısa zamanda sağlamalıdır. Başarı ancak bu yolla gelir.
Evet kısaca durum bu. Kırşehir’de siyasi parti adayları belli oldu. Hepsi de Kırşehir’in evladı, Anadolu insanı, temiz, şaibesiz, makam, mevki sahibi, karakterli ve devlet yönetiminin üst kademesinde görev almış hemşerilerimizdir.
Hal böyle olunca bize de;
Erler çıktı meydana,
Biri birinden merdane,
Biri ak, biri kara
Mevlam her birine kuvvet vere.
diyerek her şeyin hayırlısıyla birlikte kazanan Kırşehir olsun demek düşer.
Haydi hayırlısı.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .