Haydi çocuklar okula…

Haydi çocuklar okula…

16.09.2018

Uzun yaz tatili bitti, okullarda yeni eğitim ve öğretim yılı yarın başlıyor Haydi çocuklar okula… Üç aylık uzun yaz tatilinin ardından okullarda ders başı yarın başlayacak. Kırşehir il genelinde 252 okulda 2 bin 713 derslikte 44 bin 394 öğrenci ile 3 bin 678 öğretmenden oluşan eğitim ordusunun 2018-2019 eğitim ve öğretim yılına başlarken, İlköğretim Haftası […]

Uzun yaz tatili bitti, okullarda yeni eğitim ve öğretim yılı yarın başlıyor

Haydi çocuklar okula…

Üç aylık uzun yaz tatilinin ardından okullarda ders başı yarın başlayacak.
Kırşehir il genelinde 252 okulda 2 bin 713 derslikte 44 bin 394 öğrenci ile 3 bin 678 öğretmenden oluşan eğitim ordusunun 2018-2019 eğitim ve öğretim yılına başlarken, İlköğretim Haftası etkinlikleri çerçevesinde yarın saat 08.30’da Atatürk Anıtı’na çelenk konulacak. Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz başkanlığındaki Milli Eğitim camiası saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı’nı okumasının ardından çelenk konulacak.
2018-2019 eğitim-öğretim yılı açılış töreni ve İlköğretim Haftası kutlamaları Kırşehir’de Süleyman Türkmani İlkokulu’nda yarın saat 09.00’da gerçekleştirilecek.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından protokol konuşmaları ile devam edecek törende, 4. Sınıf öğrencileri birinci sınıf öğrencilerine “Hoş geldiniz” çiçeklerini sunacak. Vali İbrahim Akın ve il protokolünün katılacağı törende, öğrencilere ders kitapları da dağıtılacak.
2018-2019 eğitim-öğretim yılı açılış töreni ve İlköğretim Haftası kutlama programına tüm Kırşehir halkı davet edildi.
Bu arada okulların açılması ile birlikte velileri alış veriş telaşına girdi. Okul alışverişi hareketliliğinin başladığını belirten esnaflar, geçen sene ile bu sene arasında ürünlerde yüzde 50’ye varan bir artış olduğunu, bunun da döviz kurlarındaki artışın maliyetleri etkilemesinden kaynaklandığını ifade ettiler.
Kırşehir’de okul kıyafeti satan bazı mağazaların fiyatlarını çok yüksek bulan veliler,
yeni başlayacak bir öğrencinin masrafının 400 TL ile 600 TL arasında değiştiğini ifade ettiler. Veliler fiyatların yüksek olmasından şikayetçi olsa da okul kıyafeti satan mağazalar ve kırtasiyeciler fiyatların kendilerinden değil, döviz kurundaki artışın maliyetleri arttırmasından kaynaklandığını söylüyor.
Çocukları ile birlikte okul alışverişine çıkan veliler, bütçelerine uygun alışveriş yapmaya çalışıyor. Okulların açılmasına sayılı günler kala okul alışverişi telaşına düştüklerin görülürken, fiyatların geçen yıla göre yüzde 100’e varan bir oranda artmasına tepki gösteriyor. (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .