HAYDİ BİSİKLET SÜRMEYE!

HAYDİ BİSİKLET SÜRMEYE!

28.09.2018

Başkan Bahçeci, bugün saat 11.30’da başlayacak “Kırşehir’i Seviyorum, bisiklete biniyorum” bisiklet turuna bütün Kırşehir halkını davet etti HAYDİ BİSİKLET SÜRMEYE! Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, bugün saat 11.30’da gerçekleştirecekleri “Kırşehir’i Seviyorum, bisiklete biniyorum” bisiklet turuna bütün Kırşehir halkını davet etti. Bisiklet turuna Kırşehir’de herkesin katılabileceğini belirten Başkan Yaşar Bahçeci Bisiklet turu güzergâhının; Askerlik Şubesi-Ankara Caddesi-Belediye […]

Başkan Bahçeci, bugün saat 11.30’da başlayacak “Kırşehir’i Seviyorum,
bisiklete biniyorum” bisiklet turuna bütün Kırşehir halkını davet etti

HAYDİ BİSİKLET SÜRMEYE!

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, bugün saat 11.30’da gerçekleştirecekleri “Kırşehir’i Seviyorum, bisiklete biniyorum” bisiklet turuna bütün Kırşehir halkını davet etti.
Bisiklet turuna Kırşehir’de herkesin katılabileceğini belirten Başkan Yaşar Bahçeci Bisiklet turu güzergâhının; Askerlik Şubesi-Ankara Caddesi-Belediye Kavşağı-Terme Caddesi-Terme Kavşağından dönüş-Cacabey Meydanı’nda toplanma şekliyle yaklaşık 3,5 km olacağını ifade etti.
Turun sonunda çekilişle hediye dağıtılacağını belirten Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ve belediye personeli, yüzlerce bisikletle Kırşehir trafiğine çıkarma yapacak. Gönüllü vatandaşların da destek vereceği etkinlikte askerlik şubesi kavşağından pedal çevirmeye başlanarak, Cacabey Meydanı’nda son bulacak.
Bisikletin bir ulaşım aracı olarak kullanılmasını uygulamayla gösteren ve artık mümkün olduğunca makam aracı yerine Kırşehir içinde bisikletle seyahat eden Başkan Yaşar Bahçeci, dün makamında bir basın açıklaması yaparak bisiklet turuna bütün Kırşehirlileri davet ederek, şunları söyledi:
“Kırşehir bisiklet kullanımında Türkiye’de örnek gösterilen bir şehir haline gelecek. Bisiklet kullanımı ülkemizde çok yaygın değil. Biz Kırşehir olarak alt yapımızı şehir merkezimizi ve uluslararası bisiklet yollarını tamamladık. Şehir merkezine 4,5 km bisiklet yolu yaptık. Toplamda 15 km bisiklet yolu yaptık. Şehrimizde bisikleti kullanımını sağlamak için gerçekleştirdik. Cumartesi günü Kırşehir’de bir ilki gerçekleştirerek “Kırşehir’i seviyorum, Bisiklete biniyorum” bisiklet turu düzenleyeceğiz. Bisiklet bir ulaşım aracı. Üstelik insan sağlığı açısından da önemli. Kırşehir’de bisiklet kullanımının yaygınlaşması şehrimizde trafik sorununun çözümüne de katkı sunacak. Sayın Valimiz, Milletvekilimiz, Cumhuriyet Başsavcımız, Alay Komutanımız, Emniyet Müdürümüz ve diğer il protokolümüzün de katılımı ile Askerlik Şubesi’nden başlayarak bisiklet turu atacağız. Bu tura katılacak 5 kişiye bisiklet ve sürpriz hediyelerimiz olacak. Bisiklet kullanımında örnek bir şehir olacağız. Önce biz bisiklete bineceğiz, herkesin de binmesini istiyoruz. Hemşerilerimizin bisikletlerini alarak bu tura katılımlarını bekliyorum” dedi. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .