HAYDİ! 3. LİGE…

HAYDİ! 3. LİGE…

19.04.2018

Kırşehir Belediyesporumuz Cumartesi günü Ankara Osmanlı stadında 3. Lig play-off maçı karşılaşmasına çıkacak. Rakip komşu ve kardeş il Nevşehirspor. 12 takımlı gruplardan birinci olan takımların birbirleri ile karşılaştığı maçlar bu hafta sonu yapılacak ve bu takımlarda 9 tanesi 3. Lig biletini alacak. İlk maçlarını kazanan 6 takım çıkarken kalan 6 takım kendi arasında yeniden bir […]

Kırşehir Belediyesporumuz Cumartesi günü Ankara Osmanlı stadında 3. Lig play-off maçı karşılaşmasına çıkacak.
Rakip komşu ve kardeş il Nevşehirspor.
12 takımlı gruplardan birinci olan takımların birbirleri ile karşılaştığı maçlar bu hafta sonu yapılacak ve bu takımlarda 9 tanesi 3. Lig biletini alacak. İlk maçlarını kazanan 6 takım çıkarken kalan 6 takım kendi arasında yeniden bir maç daha yapacak ve oradaki maç sonucunda galip gelen 3 takımda 3. Lige çıkmış olacak.
Takımımızda eksik ve sakat oyuncu bulunmuyor.
Sakatlığı biten ve takım ile çalışmaya başlayan Abdurrezzak Omar da Ercan hocanın şans vermesi halinde takımdaki yerini alacak.
Bunun haricinde eksik sakat ve cezalı oyuncumuz bulunmuyor. Çok iyi bir hazırlık dönemi geçiren takımımız Cumartesi saat 15.30’da oynanacak Nevşehirspor maçına hazır hale geldi.
Rakip Nevşehir sporunda tam kadro sahada olacağını biliyoruz. Öncelikle iki şehre yakışır bir şekilde maç oynanır ve gerek maç öncesi ve gerekse de maç sonrası herhangi bir sorun yaşanmadan maç biter. İnşallah kazanan ve 3. Lige çıkan takım biz oluruz buna inancımız sonsuz.
Bizden sonra da yine komşu ilimizin takımı olan Nevşehirspor’da 3. Lig biletini alır.
Maç oynanmadan kazanılmıyor ve bu oyunda saha da oynanıyor. Bu yüzden günlerdir takımımıza destek olup Ankara’ya otobüs, dolmuş ve şahsi araçları ile gelecek olan taraftarımızı centilmenlik dışı hareketlerden kaçınmaları ve sporun kardeşlik ve dostluk olduğunu unutmayacaklarını hatırlatmak istiyorum.
Nevşehirspor BAL liginde 24 maçta 20 galibiyet 2 mağlubiyet ve 2 beraberlik aldı,71 gol attı 14 gol yedi. Buradan da anlaşılacağı gibi Nevşehirspor çok gol atan ve az gol yiyen bir takım. Kırşehir Belediyesporumuz ne yaptı? 24 maçta 17 galibiyet 1 mağlubiyet 6 beraberlik aldı. 49 gol atıp 16 gol yedi.
Geçen haftaki yazımızda da değindiğimiz gibi Nevşehirspor’un da artıları var, bizim de artılarımız var. Ama genel anlamda bakacak olursak dengede bir maç olacağı kesin. Önemli olan bu maça iyi bir şekilde motive olup bunu sahaya yansıtmak olacaktır.
Nevşehirspor 3. Lige 13 yıldır, biz ise 7 yıldır hasretiz inşallah ilk maçta biz sonraki maçta da Nevşehirspor 3. Lige çıkan taraf olur.
Alnınızın teri ile hak ederek geldiğimiz bu şampiyonluğun sonu 3. Lig olsun biz buna canı gönülden inanıyoruz.
Bunun için tüm çalışmaları yapan Kırşehir Belediye Sporumuz teknik ekibiyle, oyuncu kadrosu ile yönetimi ve tabiî ki 12. Adam olan taraftarı ile bu maçı kazanacak güze sahip.
Play-off maçları tek maç usulü ile oynandığı için sabırlı olup sinirine hâkim olan, sahada mücadele hırsı ve azmi yüksek olan takımın kazanacağı bir maç olacak. Bu yüzden Kırşehir Belediye Sporumuz daha önce de stresli ve gergin maçları lehine çevirmesini bildi.
Tecrübeli ve üst liglerde oynamış oyuncu sayımız bir hayli fazla bu bizim için büyük avantaj olacak. Kırşehir Belediyesporumuz bize yakışan şekilde oynadığı sürece bu maçı kesinlikle kazanacaktır.
Statta 5 binden fazla taraftar takımımızı destekleyecek ve 90 dakika bu devam edecektir. Allah korusun 90 dakika da galip gelinmemesi durumunda ise 15’erden 30 dakika uzatmalar ile taraftarımız takımımıza sahip çıkıp bir an bile olsun desteğini kesmeyecektir.
Yıllardır beklediğimiz 3. Lig özlemi bitsin artık.
Kolay maç değil, kolay rakip değil ama biz bu grupta ne zor maçları kazanmasını bildik. Yine başarıp bu şehre hak ettiği 3. Ligi hediye edin. Gerek teknik ekip gerek futbolcularımız ve gerekse de taraftarımızla bunu başaracak güce sahibiz.
Ben başta bütün bir lig boyunca yüreklerini ortaya koyan oyuncularımızı, teknik ekibi, ilimizin önde giden bürokratlarını ve takımın 12. oyuncusu olan Kırşehirspor sevdalısı taraftarlarımızı şimdiden canı gönülden tebrik ediyorum ve inşallah 3. Lige çıkacağız diyorum.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .