Hava değişimiyle bakımlar da değişiyor!

Hava değişimiyle bakımlar da değişiyor!

13.05.2016

HAVALARIN ısınması ve güneşin yüzünü daha fazla göstermeye başlamasıyla cilt ve vücut bakımı için dikkat edilmesi gerekiyor. Yaz aylarında ısınan hava ile birlikte artan nem oranı ciltte de değişimlere neden olurken, cilt tipine göre bakım yapılması da büyük önem taşıyor. Şehrimizde Ahi Çarşısı’nda yıllardır Kırşehir halkına hizmet veren İlgi Parfümeri işletmecisi Hüseyin Kılıçoğlu, vücut ve […]

cilt

HAVALARIN ısınması ve güneşin yüzünü daha fazla göstermeye başlamasıyla cilt ve vücut bakımı için dikkat edilmesi gerekiyor.
Yaz aylarında ısınan hava ile birlikte artan nem oranı ciltte de değişimlere neden olurken, cilt tipine göre bakım yapılması da büyük önem taşıyor.
Şehrimizde Ahi Çarşısı’nda yıllardır Kırşehir halkına hizmet veren İlgi Parfümeri işletmecisi Hüseyin Kılıçoğlu, vücut ve cilt bakımında dikkat edilmesi gerekenlere ilişkin bilgiler verdi.
Gazetemiz Kırşehir Çiğdem’e yaptığı açıklamada, vücudun sıcak hava ile yaşadığı değişimlere dikkat çekerek, uygulanan bakım yöntemlerinin de farklı olması gerektiğini hatırlatan İlgi Parfümeri işletmecisi Hüseyin Kılıçoğlu, “Hava şartlarının değişmesiyle vücudumuzun gösterdiği fiziksel olaylar farklılaşıyor. Soğuk havada vücut kendini sıkarken hücreler daha sıkı ve yoğun çalışırken, yaz günlerinde gevşeme ve vücutta rahatlama olur. Hava ısındıkça da böyledir. Vücuttaki terleme olayı fazlaşır. Terleme olayını takiben vücutta doğal olan vücut kokuları çıkmaya başlar. Vücutta kısmi terlemeler ve terlemeler sonucunda da vücutta meydana gelen çeşitli bakteriyel olaylar oluşuyor. Bunları önlemek için özellikle yaz günlerinde gün aşırı ya da iki günde bir duşumuzu mutlaka almak zorundayız. Böylece ter zerreciklerinin vücudu terk etmesi ve vücudun rahatlaması gerekiyor. Bunun için duş jellerinin kullanılmasını tavsiye ederim. Duş jellerinin özelliği vücuttaki ter kokusunu ve vücudu bakterilerden temizlemesi ve ayrıca vücudun rahat hareket etmesi, hücrelerin sıkışmaması, ciltteki gerilimlerin oluşmamasını sağlar. Vücut bakım ürünlerinin Sağlık Bakanlığı izinli olmasına dikkat edin. Duş jeli ile birlikte gerilmelere karşı vücut losyonu kullanılabilir. Vücut losyonu gerilmeleri önleyerek rahatlatırken, stresten kurtaracaktır” ifadesini kullandı.
Cilt bakımında özellikle genç ciltlerin kullandıkları ürünlere dikkat etmesi gerektiğini belirterek, su bazlı ürünler kullanılmasını tavsiye eden Hüseyin Kılıçoğlu, “Genç ciltler kendilerini yenilemekte olan ciltlerdir. Bu yüzden fazla yaptırım oranı yüksek olan ürünleri kullanmalarını öneririm. Gençlerin kullanacağı ürünler genelde su bazlı olmalı, çünkü genç ciltlerin birçoğu yağlı ve yağlı olmaya eğilimli ciltler oluyor. Bu da düzensiz beslenmeden kaynaklanıyor. Bu yüzden sabah kalktığınızda ilk olarak yüzünüzü yıkayın ve kurularken aşağı doğru bastırarak çekmeyin. Tampon dediğimiz şekilde bölgelere bastırıp çekerek kurutmayı tercih edin. Genç ciltler için su bazlı temizleme jeli ile bütün yüzü göz çevresini koruyarak daireler şeklinde temizleyin. Tonik ile de temizlenen ve açılan hücreleri tamamen kapatın, sıkılaştırın. Tonik yine cilde uygun olmalıdır. Tonik sonrası nemlendirici ile toniği yüzünüze hapsedin ki cildiniz canlansın, sürekli pamuk gibi yumuşak olmasını sağlasın. Nemlendirici de koruyucu bir zırh görevi görür. Gün sonunda makyajınızı tamamen temizleyin boyun bölgesi dahil” şeklinde yapılması gerekenleri anlattı.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .