Hastaya ulaşmak için zor yolları aştılar

Hastaya ulaşmak için zor yolları aştılar

30.03.2018

Kırşehir Toplum Ruh Sağlığı Merkezi sağlık ekibi, Özbağ beldesinde zorlu yolları aşarak hastaya ulaştı. İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Toplum Ruh Sağlığı Merkezi hekimi Doç. Dr. Şafak Taktak başkanlığındaki sağlık ekibi, Özbağ beldesindeki bir hastaya ulaşmak üzere kurum bünyesindeki bir araçla yola çıktı. Yoğun yağış sonrasında araç, yolda oluşan çamura saplandı. Etraftan topladıkları bez […]

Kırşehir Toplum Ruh Sağlığı Merkezi sağlık ekibi, Özbağ beldesinde zorlu yolları aşarak hastaya ulaştı.

İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Toplum Ruh Sağlığı Merkezi hekimi Doç. Dr. Şafak Taktak başkanlığındaki sağlık ekibi, Özbağ beldesindeki bir hastaya ulaşmak üzere kurum bünyesindeki bir araçla yola çıktı.

Yoğun yağış sonrasında araç, yolda oluşan çamura saplandı. Etraftan topladıkları bez parçalarını minibüsün lastiğinin altına koyarak aracın çamurdan çıkmasına yardım eden sağlık ekibi, yoluna devam etti.

Zor şartlarda hastaya ulaşan sağlık ekibi, değerlendirmenin ardından kuruma döndü.

Verdikleri zorlu mücadeleyi anlatan Doç. Dr. Taktak, takip ettikleri hastaların durumlarına bakmak için belirli zamanlarda ilçe, belde ve köylere gittiklerini söyledi.

Yağışlı havalarda zaman zaman zorluklarla karşılaştıklarını belirten Taktak, şunları kaydetti:

“Olumsuz hava şartları kar ve yağmur yağışı nedeniyle bazı belde, köy ve mahallelerdeki hastalara ulaşmak bizi çok zorluyor. Ama yine de tüm hastalarımıza gitmeye çalışıyoruz. Hiçbir hastayı bırakmamaya özen gösteriyoruz. Gittiğimiz hastaların teşekkürleri bize bütün zahmetimizi unutturuyor.” KIRŞEHİR (AA)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .