HASTANEDE RANDEVULU SİSTEMLE MUAYENE BAŞLADI

HASTANEDE RANDEVULU SİSTEMLE MUAYENE BAŞLADI

23.06.2020

Kırşehir Sağlık Müdürü Uzman Dr. Ali Bulut, randevu alan Hastalara tüm hastanelerde sağlık hizmeti verileceğini açıkladı HASTANEDE RANDEVULU SİSTEMLE MUAYENE BAŞLADI Koronavirüs nedeniyle bir süredir acil hastalar dışında hizmet verilemeyen Ahi Evran Üniversitesi Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi başta olmak üzere tüm hastanelerde 22 Haziran itibari ile ALO 182 ve Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) […]

Kırşehir Sağlık Müdürü Uzman Dr. Ali Bulut, randevu alan
Hastalara tüm hastanelerde sağlık hizmeti verileceğini açıkladı

HASTANEDE RANDEVULU SİSTEMLE MUAYENE BAŞLADI

Koronavirüs nedeniyle bir süredir acil hastalar dışında hizmet verilemeyen Ahi Evran Üniversitesi Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi başta olmak üzere tüm hastanelerde 22 Haziran itibari ile ALO 182 ve Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinde muayeneler başladı.
Kırşehir Sağlık Müdürü Uzman Dr. Ali Bulut, Sağlık Bakanlığının kararı ile Kırşehir’de COVID-19 Pandemisinde Normalleşme Dönemine girdiklerini ve bu çerçevede bir yandan koronavirüs salgınıyla etkin mücadele ederken, diğer yandan 22 Haziran 2020 tarihi itibariyle acil sağlık hizmetleri harici bütün muayeneleri sadece Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden yaptıklarını açıkladı.
Sağlık Müdürü Bulut, “Dünyayı ve ülkemizi sarsan koronavirüs salgınını Kırşehir’de en az hasarla atlatmak için Sayın Valimizin talimatı her türlü tedbiri alıyor ve bunları yakından takip ediyoruz. Tabi Kırşehir’de halkımızın da aldığımız kararlara uyarlarsa en kısa sürede normalleşeceğimiz düşüncesindeyiz. Bu çerçeve Sağlık Bakanlığımızın talimatı ile Kırşehir’deki tüm hastanelerimizde hastalarımıza sadece randevu sistemi ile hizmet vereceğiz. Her bölümde bütün polikliniklerimizi değil yeterli sayıdaki poliklinikleri açacağız. Ödrneğin10 dahiliye polikliniğimiz varsa bunun 3-4 tanesini açacağız, diğerlerini de periyodik olarak açacağız. Bu nedenle halkımızın Alo 182 Merkezi Hekim randevu Sistemi’ni kullanarak randevu alarak her türlü muayenelerini ve tetkiklerini yaptırabilecekler. Ancak hastalardan istediğimiz aldıkları randevu saatine göre hastanelerde bulunmaları ve kalabalıklar içine girmemeleridir. Buradaki tüm amacımız bulaşı önlemek ve kurullara uyarak yavaşlatmaktır” dedi.
Sağlık Müdürü Dr. Ali Bulut, Kırşehir Sağlık Müdürlüğü ile Halk Sağlığı Birimi koordinesinde çalışmanın veri toplama kısmında ilimizde bulunan filyasyon ekipleri arasından 1 doktor ve 1 hemşire ile 1 diğer sağlık çalışanından oluşan üçer kişilik ekiplerle 15’i merkez ilçede olmak üzere il genelinde toplam 22 ekiple sahada taramalar yaptığını söyledi.
Çalışma sırasında Kırşehir’de belirlenen 1962 adet hanedeki rastgele seçilecek kişilerden bilgilendirilmiş onam alınarak bir anket uygulanmakta ayrıca aynı kişiden ELISA testi için kan örneği ve PCR testi için ise COVID-19 Rehberi’ne uygun olarak sürüntü örneği alınacağını belirten Bulut, test sonuçları pozitif çıkan vatandaşlara yönelik filyasyon çalışması yapılarak; tedavi süreci başlatılmakta ve takipleri gerçekleştirildiğini ifade etti.
Bu çalışma ile Ülkemiz genelinde ve İlimizde hastalık prevalansının, geçirilmiş hastalık düzeyinin ve asemptomatik hastalık düzeyinin belirlenmesi amaçlanıyor. Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü Filyasyon Ekibi 17 Haziran tarihi itibariyle başarılı bir şekilde çalışmalarına devam ederken, vatandaşlara bu konudaki çalışmalara gösterdikleri destek ve hassasiyetlerinden dolayı teşekkür edildi. ((HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .