Hastane çalışanı Reşat Arslan’ın kardeşi şehit düştü

Hastane çalışanı Reşat Arslan’ın kardeşi şehit düştü

11.05.2016

Van’ın İpekyolu ilçesi Hacıbekir Mahallesi Karlıova sokakta yola döşenen patlayıcının imha edildiği sırada meydana gelen patlamada Ferhat Arslan ve Ahmet Çam adlı iki polis memuru şehit düştü. Şehitlerimizden Ferhat Aslan’ın Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Devlet Devlet Hastanesi’nde görev yapan makine mühendisi Reşat Arslan’ın kardeşi olduğu bildirildi. Van’da PKK’lı teröristler tarafından yola döşenen patlayıcıyı imha ederken […]

şehit

Van’ın İpekyolu ilçesi Hacıbekir Mahallesi Karlıova sokakta yola döşenen patlayıcının imha edildiği sırada meydana gelen patlamada Ferhat Arslan ve Ahmet Çam adlı iki polis memuru şehit düştü. Şehitlerimizden Ferhat Aslan’ın Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Devlet Devlet Hastanesi’nde görev yapan makine mühendisi Reşat Arslan’ın kardeşi olduğu bildirildi.
Van’da PKK’lı teröristler tarafından yola döşenen patlayıcıyı imha ederken meydana gelen patlamada şehit olan polis memurlarının kimlikleri belirlendi. Şehitlerin bomba uzmanı Ferhat Arslan ve Ahmet Çam olduğu açıklandı. Vanlı olan Ferhat Arslan ile Ankara nüfusuna kayıtlı Ahmet Çam’ın çok iyi iki arkadaş oldukları ve emniyet teşkilatında “ayrılmaz ikili” olarak adlandırıldıkları belirtildi. Şehit polisler Ferhat Arslan ve Ahmet Çam’ın son olarak Van Gölü kıyısında omuz omuza çektirdikleri fotoğraf ise yürekleri dağladı.
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Makine Mühendisi olarak görev yapan ve aslen Ankaralı olan eşat Arslan’ın da kardeşi olan Ferhat Aslan’ın Ankara’daki baba ocağında yas hakim.
Dün Ankara’da düzenlenen törenle toprağa verilen şehit Ferhat Aslan için Kırşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Opr. Dr. Alparslan Kuş bir taziye mesajı yayınladı. Muş mesajında “Van’da meydana gelen patlamada Birliğimize bağlı Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanemizde makine mühendisi olarak görev yapan Reşat Arslan’ın kardeşi Ferhat Aslan şehitlik mertebesine erişmiştir. Ferhat Arslan şehidimizin manevi şahsında ülkemizin varlığı ve bekası, huzuru ve güvenliği için çekinmeden canını feda eden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin yakınlarına ve aziz Milletimize başsağlığı dilerim” dedi.
“Kırşehir Çiğdem” Gazetesi olarak şehidimize Allah’tan rahmet kederli ailesine ve Kırşehir’de görev yapan ağabeyi Ferhat Aslan’a başsağlığı dileriz.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .