Hasan Hüseyin Yıldırım, Kırşehir BESYO’da…

Hasan Hüseyin Yıldırım, Kırşehir BESYO’da…

12.09.2017

Voleybol Federasyonu (TVF) İhtisas kulübünde plaj voleybolunda spor hayatını sürdüren Kırşehirli hemşerimiz Hasan Hüseyin Yıldırım Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi BESYO sınavlarını geçerek Kırşehir’e yerleşti. 1999 yılında Kırşehir’de doğan Hasan Hüseyin Yıldırım, Ankara’da okuduğu okul TVF Spor Lisesi’nin 9. Sınıfında aktif spor yaşantısına başladı. Bugüne kadar 14 kez milli takım forma giyen Hasan Hüseyin Yıldırım, Kırşehir’e […]

Voleybol Federasyonu (TVF) İhtisas kulübünde plaj voleybolunda spor hayatını sürdüren Kırşehirli hemşerimiz Hasan Hüseyin Yıldırım Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi BESYO sınavlarını geçerek Kırşehir’e yerleşti.
1999 yılında Kırşehir’de doğan Hasan Hüseyin Yıldırım, Ankara’da okuduğu okul TVF Spor Lisesi’nin 9. Sınıfında aktif spor yaşantısına başladı. Bugüne kadar 14 kez milli takım forma giyen Hasan Hüseyin Yıldırım, Kırşehir’e gelerek arkadaşları ve akrabalarıyla hasret giderdi. Bir ay önce Balkan finallerinde Arnavutluk’un başkenti Tiran’da Yunanistan’la finalde karşı karşıya gelen ve milli takımda Ay-Yıldızlı forma giyen Hasan Hüseyin Yıldırım, bu maçı 2-1 kaybederek ikinci olduklarını söyledi.
Önümüzdeki yıl yapılacak maçlarda milli takım forması giyecek Hasan Hüseyin Yıldırım, 9. sınıftan 12.sınıfa kadar Plaj Voleyboluna ara vermeden devam etti. Genç sporcu Hasan Hüseyin, oynadığı başarılı oyun sayesinde 22 yaş altı genç milli takıma kadar yükseldi.
Daha çok çalışarak A takım seviyesine yükselmek olduğunu söyleyen genç sporcu Hasan, “Gerçekten büyük hedeflerim var. Öncelikle Kırşehir’i en iyi şekilde temsil etmek ve herkese Kırşehirliliğimi aşılamak istiyorum. Tabiki bu spor son yıllarda ciddi anlamda ivme kazandı. Benimle birlikte, başka Kırşehirlilerinde daha çok çıkması ve bu sporu sevmelerini istiyorum. Bir Kırşehirli olarak Milli Takım’a seçilmekten oldukça sevinçliyim. Bana inanan, güvenenleri hiçbir zaman mahcup etmemek için daha çok çalışacağım. Kırşehir’imi Milli forma altında en iyi şekilde temsil edeceğim. Akademik eğitimimi Kırşehir de almak istiyordum bu da nasip oldu” dedi. Balkan Milli takım seviyesinde, Balkan İkinciliği, kulüpler bazında da liseler arası Türkiye ikinciliği, Ankara şampiyonluğu, Isparta’da düzenlenen Bölge şampiyonasında, bölge şampiyonluğu ve sayısız başarılar elde eden genç sporcu Hasan Hüseyin Yıldırım, Kırşehir Barosu avukatlarından Bülent Demirbaş’ın kız kardeşinden yeğeni, şehrimiz eski esnaflarından Kadir Yıldırım’ın oğlu. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .