Hani bu yıl tekli eğitime geçecektik?

Hani bu yıl tekli eğitime geçecektik?

03.09.2019

Kırşehir’de hâlâ ikili eğitim veren okullarımız var! Hani bu yıl tekli eğitime geçecektik? Kırşehir’de eğitimde yaşanan sorunların devam ettiği, Cumhuriyet, Yunus Emre ve Hüsnü Özyeğin Ortaokulu’nda ikili eğitime devam edeceği öğrenildi. Eğitimde marka kent olan Kırşehir’de eğitimde ikili eğitimin ortadan kaldırılmamasının Cumhuriyet, Yunus Emre ve Hüsnü Özyeğin Ortaokulu’nda öğrenci yığılmalarına neden olduğu ve dolayısıyla en […]

Kırşehir’de hâlâ ikili eğitim veren okullarımız var!

Hani bu yıl tekli eğitime geçecektik?

Kırşehir’de eğitimde yaşanan sorunların devam ettiği, Cumhuriyet, Yunus Emre ve Hüsnü Özyeğin Ortaokulu’nda ikili eğitime devam edeceği öğrenildi.
Eğitimde marka kent olan Kırşehir’de eğitimde ikili eğitimin ortadan kaldırılmamasının Cumhuriyet, Yunus Emre ve Hüsnü Özyeğin Ortaokulu’nda öğrenci yığılmalarına neden olduğu ve dolayısıyla en kısa sürede bu okullarda da tekli eğitime geçilmesi gerektiğine dikkat çeken veliler, bu konuda Vali İbrahim Akın, Milletvekili Mustafa Kendirli ile Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz’in ortak bir çalışma yaparak, mevcut okul binalarının değerlendirilerek, bazı okulların birleştirilerek bu üç okulun tekli eğitime geçmesini sağlamaları gerektiğini söylediler.
2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılı öncesi ülkeyi yöneten dönemin Başbakanı ve Milli Eğitim Bakanı’nın açıklamalarda bulunarak 2019-2020 eğitim ve öğretim yılında tam gün eğitime geçerek ikili eğitimden tekli eğitime geçileceğini söylediklerini, ancak Kırşehir’de hala ikili eğitim vermek zorunda olan okullar bulunduğunu belirten veliler, “Kırşehir eğitimde marka kent diye övünüyoruz, ancak hala ikili eğitim veren bin, bin 500 öğrenicinin bulunduğu okullarımız var. Cumhuriyet, Merkez Yunus Emre ve Hüsnü Özyeğin Ortaokulları’nda bu yıl da ikili eğitime devam edileceğini öğrendik. Verilen sözler bu yıl da yerine getirilemedi. Oysa Kırşehir’de 24 derslikli meslek okullarında 4-5 derslikte öğrenim veriliyor. Diğer dersliklerin büyük kısmı boş duruyor. Kırşehir il yöneticilerimiz bu okulları daha verimli kullanmak için harekete geçmeli, gerekirse bu okulları ikiye bölerek yığılmaların yaşandığı ve ikili eğitim veren okulları rahatlatmalı. Yoksa ikili eğitim veren okullarda öğrencilerin başarısı sürekli düşer” dediler.
Bu arada Kırşehir’de 2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılının başlamasına az bir süre kala veli ve öğrencilerin okul hazırlığı başladı.
9 Eylül 2019 Pazartesi günü başlayacak yeni eğitim ve öğretim yılı öncesi Kırşehir’de okul kıyafetleri mağaza ve pazarlardaki yerini aldı. Aileleri ile birlikte mağazalara gelen çocuklar, eğitim alacakları okula uygun kıyafetleri satın almaya başladı.
Okulların açılmasına kısa bir süre kalan tüm okullarda bakım, onarım ve yenileme çalışmalarının yapıldığı, temizlenerek yeni eğitim ve öğretim yılına hazır hale getirildiği görülüyor. (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .