Halk Kütüphanesi taşınıyor

Halk Kütüphanesi taşınıyor

14.03.2015

Kırşehir’de 46 yıldır hizmet veren Lütfi İkiz İl Halk Kütüphanesi taşınıyor… Medrese Mahallesi’nde hizmete devam edilecek…

KIRŞEHİR Lütfi İkiz İl Halk Kütüphanesi, 46 yıllık hizmet binasından taşındı.

Kırşehir’de büyük bir okuyucu kitlesine sahip, kültürel etkinlikleriyle adından sıkça söz ettiren ve faaliyetleriyle Türkiye genelinde ikinci sırada yer alan Lütfi İkiz Halk Kütüphanesi, Medrese Mahallesi 97. Sokak No: 10 o 12 ve 1 adresinde hizmet vermeye devam edecek.
Lütfi İkiz İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Lütfi İkiz İl Halk Kütüphanemiz, Bakanlığımızın 2015 yılı yatırım programına alınmış olup, yıkılarak yerine yenisi yapılacaktır. Bu kapsamda taşınma çalışmaları devam etmekte olup, yeni hizmet binası yapım aşamasına kadar geçici olarak Medrese Mahallesi 97. Sokak No: 10-12 ve 1 adreslerinde hizmetine kaldığı yerden devan edecektir. 46 yıldır Kırşehir’e hizmet vermekte olan kütüphane 11 Mart 2015 tarihinden itibaren alınmış olan Valilik oluru ile 9 Nisan 2015 tarihine kadar geçici olarak hizmete kapatılmıştır” denildi.

KÜTÜPHANE.avi_snapshot_01.43_[2015.03.14_13.59.47] copy
Kırşehir’de mevcut hali ile ihtiyaca cevap veremeyen Lütfi İkiz İl Halk Kütüphanesi, yaklaşık olarak 45 yıl önce yaptırılarak hizmete sunulmuştu.
2011 yılında yatırım programına alınarak depreme dayanıksız olduğu için yeniden yapılması öngörülen, ancak yeterli girişimde bulunulmaması nedeniyle Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın mevcut kütüphane binasında tadilat ve güçlendirme çalışmaları yapılması kararının alındığı, ancak dönemin Kırşehir Valisi Özdemir Çakacak’ın girişimleriyle Engellilere Erişim Projesi’ne uygun olmaması ve depreme dayanıksız olması dolayısıyla yıkılarak yerine çok katlı, yeni, modern bir binanın yapılması 2015 yatırım programına alınmıştı.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .