HALK EĞİTİM’DEN YENİ KURSLAR

HALK EĞİTİM’DEN YENİ KURSLAR

27.02.2015

KIRŞEHİR Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü, yeni alanlarda açacağı kurslarla faaliyetlerini sürdürüyor. Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü’nün 2014-2015 eğitim-öğretim yılı kurs faaliyetleri aralıksız devam ediyor. Halk Eğitim Merkezi’nde her yaştan kişilerin katılabileceği kurslar eğitimlerine devam ederken, çoğu alandaki kurslar talepler doğrultusunda ikinci grup olarak başlatılıyor. Kırşehir Belediyesi, Çalışma ve […]

KIRŞEHİR Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü, yeni alanlarda açacağı kurslarla faaliyetlerini sürdürüyor.

Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü’nün 2014-2015 eğitim-öğretim yılı kurs faaliyetleri aralıksız devam ediyor.
Halk Eğitim Merkezi’nde her yaştan kişilerin katılabileceği kurslar eğitimlerine devam ederken, çoğu alandaki kurslar talepler doğrultusunda ikinci grup olarak başlatılıyor.
Kırşehir Belediyesi, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü gibi birçok kamu kurum kuruluşuyla ortaklaşa kurs faaliyetlerini sürdüren Halk Eğitim Merkezi’nde, Osmanlıca ile Kur’an-ı Kerim kurslarının yanı sıra Aile Eğitim Kursu da açıldı.
Öğretici açısından sıkıntılarının olmadığını ve Kırşehirlilerin kurslara başvuru yapmalarını beklediklerini belirten Kırşehir Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Turgut Çetinkaya, “Merkezimizde Osmanlıca ve Kur’an-ı Kerim kursları devam ediyor. Bu sene de bu kurslara özellikle önem veriyoruz. Hayrat Vakfı ile yaptığımız işbirliği çerçevesinde Osmanlıca kurslarını hem merkezimizde, hem de diğer okullarda, Belediye’nin yerlerinde açıyoruz. Epey de bir kursumuz oldu. Kur’an-ı Kerim kurslarını Diyanet açıyor, ama bize başvuranlara da elifba kursu olarak açıyoruz. Yeni kayıt yaptıranlara da Osmanlıca ile ilgili kurslarda başvuru yapanlara 15 gün içinde cevap verip yeni kursu açabiliyoruz. Kurs açılması için 15 öğrenci yeterli. Öğreticilerimiz de mevcut. Öğrencilerin bize başvuru yapmalarını bekliyoruz” dedi.
“AİLE EĞİTİMİ KURSU HER YÖNDEN FAYDALI”
Anne ve babanın çocukları ile olan iletişimlerini daha da güçlendirmelerini sağlayan Aile Eğitimi Kursu’na velilerin başvurularını beklediklerini belirten Halk Eğitim Merkezi Müdürü Turgut Çetinkaya, velilerin çocuklarının öğrenim gördüğü okula başvurarak bu eğitimden yararlanabileceğini söyledi.
Aile Eğitimi Kursu için öğretici sıkıntısının olmadığını, aksine öğreticilerin kurs açmak istediklerini ifade eden Merkez Müdürü Turgut Çetinkaya, “Aile eğitimi kursu 2 sene önce benim de iştirak ettiğim bir kurs. İlimizde 60 civarında öğretici var. Kurs 0-18 yaş arasındaki tüm öğrencilerin velilerini kapsamakta. Çok önemli bir kurstur. Bu kurs için öğreticilerimiz bize başvurdular. Kursu açmak istiyorlar, ama veli bulmakta zorlanıyorlar. Bu kursla ilgili öğrenim almak isteyen velilerimizin öğrencilerinin devam ettiği okullara başvurmaları halinde en kısa sürede bu kursları açmak istiyoruz. Aile eğitimi kursunda çocuğun 0-18 yaş arasında karşılaşabileceği her sorunla ilgili bilgiler verilmekte. Çok eğlenceli ve etkinliğe dayalı bir program. Veliler gelince bu programın çok faydalı olduğunu görecekler. Çok memnun kalacaklar ve devamını isteyecekler. Çocuklarıyla iletişimleri daha da güçlenecek, kuvvetlenecek. Sınav kaygısına yönelik, aile içi davranışlara yönelik her yönden faydalı bir kurstur” şeklinde konuştu.
ÖTE YANDAN Halk Eğitim Merkezi’nde el becerisini geliştirmeyi sağlayan kursların yanı sıra kişisel gelişim, meslek geliştirme ve meslek edindirme kursları da düzenleniyor. Talep edilmesi halinde kurslar en kısa sürede açılıyor.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .