Halk Eğitim’den iş güvenliği eğitimi

Halk Eğitim’den iş güvenliği eğitimi

10.04.2015

Kırşehir Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü yeni eğitim-öğretim yılında da farklı alanda açtığı kurslarla faaliyetlerini sürdürürken, iş sağlığı ve güvenliği eğitimi konusunda da kurs programları düzenliyor. Yaygın eğitim kapsamında faaliyet gösteren Halk Eğitim Merkezi’nde her yaştan kişinin katılabileceği kurslar açılmaya devam ederken, istihdam sağlama ve kişisel gelişim kurslarının yanı sıra işçilerin güvenliği […]

Kırşehir Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü yeni eğitim-öğretim yılında da farklı alanda açtığı kurslarla faaliyetlerini sürdürürken, iş sağlığı ve güvenliği eğitimi konusunda da kurs programları düzenliyor.

Yaygın eğitim kapsamında faaliyet gösteren Halk Eğitim Merkezi’nde her yaştan kişinin katılabileceği kurslar açılmaya devam ederken, istihdam sağlama ve kişisel gelişim kurslarının yanı sıra işçilerin güvenliği noktasında da kurslarla faaliyetlerini sürdürüyor.
Kırşehir Halk Eğitim Merkezi, ilimiz sanayisinin öncü kuruluşu Petlas Lastik Fabrikası çalışanlarına yönelik iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verecek.
Halk Eğitim Merkezi’nde 7’den 70’e her yaştan insan için kurslar açan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, birçok kamu kurum ve kuruluşla işbirliğinde açtığı kursların yanı sıra ilimiz Kırşehir’de faaliyet gösteren firmaların talepleri doğrultusunda da kurslar düzenleyerek, eğitimler veriyor.

HALK EĞİTİM Müdürü copy
Halk Eğitim Merkezi’nin şu anda sürdürdüğü faaliyetlerine ilişkin bilgiler veren Merkez Müdürü Turgut Çetinkaya, “Kurslarla ilgili çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Biz çalışanlarımızı ve şehrimizde faaliyet şirketleri öncelik olarak aldık. O yüzden tehlikeli ve çok tehlikeli işlerden kauçuk üretimi adıyla Petlas’ta tüm personeli eğitmek üzere bir protokol imzaladık. Petlas’ta çalışanlar için bin 200 kişilik eğitim vereceğiz. Petlas’ın bu konudaki açığını kapatmış olacağız. Ayrıca şehrimizdeki diğer fabrikalarla da sürekli protokoller imzalayıp onların eğitim ihtiyaçlarını karşılamak yönünde tüm çalışmalarımız devam ediyor ve buna hazırız. Onları da bekliyoruz. Eğitimlerimizde iş güvenliği başta olmak üzere firmaların bizden arzu ettiği tüm konularda kurs verebiliyoruz. Bu konular da kendi eğitimcilerimizin yanı sıra onların eğitimcilerini de kullanabiliyoruz. Bir şartımız yok. Yeter ki Kırşehir’deki istihdam artsın. Bizim önceliğimiz budur” dedi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .