Halil Çalışır, Kültür Müdürü oldu

Halil Çalışır, Kültür Müdürü oldu

15.05.2019

Uzun yıllar İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nde çalıştıktan sonra 2009 yılında Kırşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne getirilen ve 10 yıldır bu görevde bulunan Halil Çalışır son Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Kırşehir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü görevine atandı. Uzun süredir Eyüp Temur’un vekâleten yürüttüğü İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü görevine atanan Halil Çalışır’ın, Kırşehir […]

Uzun yıllar İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nde çalıştıktan sonra 2009 yılında Kırşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne getirilen ve 10 yıldır bu görevde bulunan Halil Çalışır son Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Kırşehir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü görevine atandı.
Uzun süredir Eyüp Temur’un vekâleten yürüttüğü İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü görevine atanan Halil Çalışır’ın, Kırşehir Belediyesi’ndeki görevinden ayrılarak, Ramazan Bayramı’nın ardından görevine başlaması bekleniyor.
HALİL ÇALIŞIR KİMDİR?
1964 yılında Kırşehir’de doğdu. Yüksek öğrenimini Atatürk Üniversitesi/Eğitim Fakültesi/Almanca bölümünden 1987 yılında mezun olarak tamamladı. 1 yıl Ordu Aybastı Lisesinde vekil öğretmen olarak çalıştı. Memuriyet hayatına 1989 yılında Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunda başladı. 1991 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı Kırşehir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne naklen geçiş yaparak Folklor Araştırmacısı, Kültür Merkezi Müdürlüğü, Müze Müdürlüğü ve Şube Müdürlüğü görevlerinde bulundu.
2009 yılında Kırşehir Belediyesine naklen geçiş yaptı. Burada, Başkan Yardımcılığı Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve son olarak ta Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü iken Cumhurbaşkanlığının 2019/115 sayılı kararnamesi ile Kırşehir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne İl Müdürü olarak atandı.
Kültür ve Turizm Bakanlığında çalıştığı süre içerisinde yurtiçinde düzenlenen sempozyumlarda Kırşehir Halk Kültürü ile ilgili çok sayıda bildiri sundu.
”Dünden Bugüne Dedeli Köyü” ve “Neşet Ertaş’a Şiirler” adlı kitabın derlemesini yaptı. Kırşehir Belediyesinde görev yaptığı süre içerisinde de 19 yayınla Kırşehir’in tarihi ve kültürel değerlerinin kitaplaşmasında öncülük yaptı.
Yerel Yönetimler, Eğicilerin Eğitimi, Kamu Kurumlarında Etkili İletişim, Motivasyon ve Protokol Kuralları ve Lobicilik alanlarında çok sayıda kursa katıldı.
Ahi Evran Kültürünü Tanıtma Kültür ve Turizm Derneği, Türk Ocağı, Tarihi Çarşılar Federasyonu üyesi olan Halil Çalışır evli iki çocuk babasıdır.
“Kırşehir Çiğdem” Gazetesi olarak Halil Çalışır’a Kırşehir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü görevinde başarılar dileriz.
13 İLE YENİ İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRÜ ATAMASI
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre çok sayıda İlin Kültür ve Turizm Müdürlüklerine atamalar yapıldı.
Resmi Gazete’de yayınlanan karara göre Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı İl Müdürlüklerinden, Bayburt İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne Bekir Kurtoğlu, Kırşehir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne Halil Çalışır, Osmaniye İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne Burhan Torun, Samsun İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne Adnan İpekdal, Sivas İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne Teoman Karaca, Şanlıurfa İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne Aydın Aslan’ın ataması yapıldı.
Burdur İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne Karaman İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdullah Kılıç, Afyonkarahisar İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne Burdur İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tanır, Artvin İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne Gümüşhane İl Kültür ve Turizm Müdürü Ömer Gümüş, Gümüşhane İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne Artvin İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Ateş, Erzurum İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne Giresun İl Kültür ve Turizm Müdürü Cemal Almaz, Giresun İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne Erzurum İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Gürgenci, Kars İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne Van İl Kültür ve Turizm Müdürü Hakan Doğanay uygun görüldü. (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

x

merağım şudur ;
kırşehirde ırmak bucağı diye anılan ciddi bir oy kitlesininin (takribi 20 bin civarı )
üçbeş çapulcuya vede ak partiye maşa olmasına anlam veremiyorum…

08.06.2019, 21:47

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .