“HAKLI BİR GALİBİYET ALDIK”

“HAKLI BİR GALİBİYET ALDIK”

10.10.2017

Kırşehir Belediyespor’da Teknik Direktör Gökhan Kaynak:
“HAKLI BİR GALİBİYET ALDIK”

SON 2 maçından beraberlikle ayrılan ve bu şansızlığını Başkent ekibi Keçiören Bağlumspor karşısında kıran Kırşehir Belediyespor’da Teknik Direktör Gökhan Kaynak, “Grubumuzun güçlü ekiplerinde Keçiören Belediyesi Bağlumspor karşısında ortaya koyduğumuz güzel futbolla, haklı bir galibiyet aldık” dedi.
Kırşehir Belediyespor Teknik Direktörü Gökhan Kaynak, hafta sonu kendi saha ve seyircisi önünde Keçiören Bağlumspor karşısında 3-0 kazanılan maç sonunda, açıklamalarda bulunarak mücadeleyi değerlendirdi.
Karşılaşma sonunda soyunma odasına giden futbolcularını tek tek kucaklayarak tebrik eden başarılı teknik adam kendi sahasında alınan farklı galibiyet sonunda bir hayli keyifli olduğu görüldü.
Keçiören Bağlumspor’un her takım için zor bir karşılaşma olduğunun ifadelerini kullanarak sözlerine başlayan deneyimli Teknik Direktör Gökhan Kaynak, “Sözlerimin başında da belirttiğim gibi gerçekten bizleri çok zorlu bir maç bekliyordu. Nitekim de öyle oldu. Keçiören takımı gerçekten bu ligin güçlü ekiplerinden biri. Bunun bilincinde ve farkında olarak sahaya çıktık. Son iki maçında berabere ayrılan gol dahi atamayan futbolcularımız üzerlerindeki büyük stres vardı. Bu maç bizim adımıza yeni bir sayfa açmak adına önemli bir galibiyetti. Kısaca bu maçtan alacağımız sonuç bizim önümüzdeki haftalarda neler yapacağımız anlamında yani kaderimizi belirleyecek bir mücadele olduğunu söyleyebilirim. Onlarda maça çıkmadan bu maçı kazanacaklarının sözünü verdiler ve bu sözü de tuttuklarından dolayı onlara buradan sizler aracılığıyla çok teşekkür eder ve tüm oyuncularımın alınların öpüyorum. Maça geldiğimiz vakit diğer maçlara oranla bu karşılaşmaya daha hırslı ve istekli başladık. İlk dakikalar itibariyle özellikle ön tarafta rakibimize kurduğumuz baskı ve pres sonucunda rakibimizin hem kendi yarı sahasında oyun kurmasını hem de kendi sahasından topla çıkmasını engelledik. Bunun neticesinde rakibimizin kendi sahasında yaptığı hatalar sonucunda kazandığımız topları da olumlu kullanarak ve son final vuruşlarını da iyi yaparak mücadele de öne geçtik goller bulduk. Goller bulduktan sonra da oyunu çok iyi şekilde kenarlara yayarak domine ettik bunun neticesinde de istediğimiz sonucu alarak sahadan ayrıldık” dedi.
Uzun zamandır kendilerinin ve Kırşehir Belediyespor’a gönül vermiş olan taraftarların görmek istedikleri takımın Keçiören mücadelesinde sahada olduğunu ifade eden Adanalı teknik adam, “Başta bizlerin olmak üzere gerçekten çok iyi bir takım vardı sahada. 90 dakika içerisinde belki bu sezonun en iyi futbolunu ortaya koyan bir takım vardı ve bunun neticesinde de maç sonunda 3-0 gibi farklı bir galibiyet elde ettik” diye konuştu.
Kaynak, Keçiören Bağlumspor maçında ortaya koydukları futbol ve mücadelenin yanı sıra ligdeki almış oldukları ilk galibiyetin vermiş olduğu moralle bunun devamının geleceğini söyledi.
Yeşil-beyazlı teknik adam, “Aldığımız galibiyetlerin devamı gelmeli, bunun içinde geri kalan haftalardaki maçlarımıza en iyi şekilde daha çok efor sarf ederek hazırlanarak çıkacağız ve ben bu çıkışın, bugün sahada ortaya koyulan futbolun devamının geleceğine inanıyor futbolcu kardeşlerime de sonuna dek güveniyorum, şimdi önümüzde çok önemli bir Çubukspor maçı var. Taraftarlarımızda bu maça çok ayrı bir önem verdiklerinin de farkındayım bu maça en iyi şekilde hazırlanarak sahadan galibiyetle ayrılarak taraftarlarımızın bir kez daha yüzlerini güldürmek hedefindeyiz. İnşallah buradan da en iyi sonuçla dönerek, bizlere güvenenleri mahcup etmeyeceğiz” dedi.
(Haber: Salih GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .