“Hakk’ın Sesi Mehmet Akif”

“Hakk’ın Sesi Mehmet Akif”

12.03.2020

Lise öğrencilerinden duygulandıran oratoryo “Hakk’ın Sesi Mehmet Akif” Milletimizin bağımsızlık mücadelesini ölümsüzleştiren İstiklal Marşı’nın kabul edilişinin 99. yılı ve bu mücadeleyi destanlaştıran Mehmet Akif Ersoy’u anmak için Kırşehir Sosyal Bilimler Lisesi tarafından “Hakk’ın Sesi Mehmet Akif” temalı program düzenlendi. Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezinde gerçekleştirilen programa Vali İbrahim Akın’ın yanı sıra Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, […]

Lise öğrencilerinden duygulandıran oratoryo

“Hakk’ın Sesi Mehmet Akif”

Milletimizin bağımsızlık mücadelesini ölümsüzleştiren İstiklal Marşı’nın kabul edilişinin 99. yılı ve bu mücadeleyi destanlaştıran Mehmet Akif Ersoy’u anmak için Kırşehir Sosyal Bilimler Lisesi tarafından “Hakk’ın Sesi Mehmet Akif” temalı program düzenlendi.
Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezinde gerçekleştirilen programa Vali İbrahim Akın’ın yanı sıra Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, İl Emniyet Müdürü Murat Türesin, İl Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz, daire müdürleri, okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ve Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, Okul Müdürü Sezgin Akgün’ün günün anlam ve önemine dair yaptığı konuşmanın ardından öğrenciler tarafından sunulan Mehmet Akif Ersoy konulu oratoryo ile devam etti.
Mehmet Akif Ersoy’un dünyaya geliş hikâyesinden başlayan oratoryo, Kurtuluş Savaşı yılları ve sonrasında İstiklal Marşı’mızın yazılışı ve kabulünün anlatılması, Mehmet Akif Ersoy’un vefatı ve öğrencilerin bayrak şiirini okuması ile sona erdi. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .