Hakkı Göçen ölümünün ikinci yılında anıldı

Hakkı Göçen ölümünün ikinci yılında anıldı

19.07.2017

19 Temmuz 2015 tarihinde vefat eden, Kırşehir’in dürüstlük abidesi, hizmetleriyle Kırşehir’de iz bırakan eski Belediye Başkanlarımızdan Hakkı Göçen dün ölümünün birinci yılında mezarı başında anıldı. Oğulları Müfit Göçen ve Ahmet Göçen’in organize ettiği anma programında Bağbaşı Mezarlığı’nda bulunan Hakkı Göçen’in mezarı ziyaret edilerek Kur’an-ı Kerim okutuldu. Törene Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci başta olmak üzere […]

19 Temmuz 2015 tarihinde vefat eden, Kırşehir’in dürüstlük abidesi, hizmetleriyle Kırşehir’de iz bırakan eski Belediye Başkanlarımızdan Hakkı Göçen dün ölümünün birinci yılında mezarı başında anıldı.
Oğulları Müfit Göçen ve Ahmet Göçen’in organize ettiği anma programında Bağbaşı Mezarlığı’nda bulunan Hakkı Göçen’in mezarı ziyaret edilerek Kur’an-ı Kerim okutuldu. Törene Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci başta olmak üzere ailesi, sevenleri ve dostları katıldı.
Kuran-ı Kerim’in okutulmasının ardından kısa bir konuşma yapan Müfit Göçen, babası Hakkı Göçen ile annesi Adile Göçen’i kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşadıklarını belirterek “Bizim onlara evlatları olarak hakkımızı helal etme gibi bir şey söz konusu değil. İnşallah onlar bize haklarını helal etmiştir. Babam hayatta bizlere hep doğruluktan, güzellikten, iyilikten bahsetti. Yaşamı boyunca bizlere hep iyiliği, dürüstlüğü ve çalışkanlığı öğretti. Ondan çok şeyler öğrendik. Allah nasip etti, 5 yıl Kırşehir Belediye Başkanlığı yaptı. Kırşehir’e önemli ve kalıcı hizmetlerde bulundu. Ömrünün sonuna kadar kalbi Kırşehir için çarptı. Annemi kaybedince çok sarsıldı. Annemin dördüncü, babamın ikinci ölüm yıldönümünde bizleri yalnız bırakmayan, mezarına gelerek dua da bulunan bütün hemşehrilerimize, dostlarımıza, akrabalarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
Belediye Başkan Yardımcıları Veli Şahin ve Yaşar Sulu, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selahattin Ekicioğlu ve Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk başta olmak üzere 50’ye yakın kişi Hakkı Göçen ve Adili Göçen’in mezarı başında dua okuduktan sonra Aspava’da verilen yemeğe katıldılar.
“Kırşehir Çiğdem” gazetesi olarak Hakkı Göçen’e ve eşi Adile Göçen’e bir kez daha Allah’tan rahmet diliyoruz. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .