Hakim ve savcı atamaları yapıldı

Hakim ve savcı atamaları yapıldı

19.01.2015

Ankara Hâkimi Burhanettin Öksüm, Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı olurken, Balyoz savcısı Karşıyaka Cumhuriyet Savcısı Ali Haydar, Kırşehir Cumhuriyet Savcılığı’na atandı… HAKİMLER ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), atamasını yaptığı savcı ve hakimleri açıkladı. Daha önce İstanbul’da görev yapan ve bir süre Balyoz soruşturmasında görev alan Karşıyaka Savcısı Ali Haydar Kırşehir Cumhuriyet Savcılığı’na gönderildi. Hakimler ve […]

Ankara Hâkimi Burhanettin Öksüm, Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı olurken, Balyoz savcısı Karşıyaka Cumhuriyet Savcısı Ali Haydar, Kırşehir Cumhuriyet Savcılığı’na atandı…
HAKİMLER ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), atamasını yaptığı savcı ve hakimleri açıkladı.
Daha önce İstanbul’da görev yapan ve bir süre Balyoz soruşturmasında görev alan Karşıyaka Savcısı Ali Haydar Kırşehir Cumhuriyet Savcılığı’na gönderildi.
Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 1. Dairesi, sürpriz bir kararnameye imza attı. 784’ü adli yargıdan, 104’ü idari yargıdan olmak üzere 888 hakim ve savcının görev yerleri değişti. Toplam 74 il ve ilçenin başsavcısı da değişirken, söz konusu isimlerin büyük çoğunluğu tenzili rütbe alarak düz savcı oldu.
HSYK Yönetmeliği’ne göre mazeret kararnamesi olması gereken kararnamenin sadece küçük bir bölümü mazeretlere ayrılırken, daha önce önemli davalara bakan çok sayıda isim sürgün edildi. Muhalif isimler, uzak illere gönderildi. 12 Ekim’de yapılan HSYK seçimlerinde aday olan isimlerden bazıları da kararnamede yer aldı.
Kırşehir Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Şahin, Ankara Cumhuriyet Savcılığı’na atanırken, Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Şeyhmus Yeşiltaş, Hatay Hâkimliği’ne atandı.
Ankara Hâkimi Burhanettin Öksüm, Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı olurken, Balyoz savcısı Karşıyaka Cumhuriyet Savcısı Ali Haydar, Kırşehir Cumhuriyet Savcılığı’na atandı.
Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu 1. Dairesi’nin 15 Ocak 2015 tarihli 24 sayılı Adli Yargı Kararnamesi’ne göre, 888 savcı ve hakimin görev yeri değişti.
15 Ocak tarihli Adli Yargı Kararnamesi’ne göre, Balyoz davası savcısı Karşıyaka Cumhuriyet Savcısı Ali Haydar, Kırşehir Cumhuriyet Savcılığı’na atanırken, Kırşehir Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Şahin, Ankara Cumhuriyet Savcılığı’na, Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Şeyhmus Yeşiltaş, Hatay Hâkimliği’ne atandı.
Muş Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Bilgin’in Kırşehir Cumhuriyet Başsavcılığı’na atandığı kararnameye göre, Çorum Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Süreyya Saygın, Kırşehir Hâkimliği’ne Sungurlu Cumhuriyet Başsavcısı Necip Doğan, Kırşehir Cumhuriyet Savcılığı’na atandı.
Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı görevini yürütürken, 2011 yılında Adana Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı olarak görevlendirilen İsmail Ademoğlu da, Yargıtay Cumhuriyet Savcılığı’na atandı.
BU ARADA Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Birinci Dairesi’nin 29 Mart tarihli Adli Yargı Kararnamesi ile Seydişehir Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan Kırşehir Cumhuriyet Başsavcılığı’na atanan Mehmet Şahin, 2011 yılı Mayıs ayında Kırşehir’de görevine başlamıştı.
Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun (HSYK) 19 Haziran 2011 tarihinde yayınlanan 2011 Yılı Adli Yargı Yaz Kararnamesi ile Malatya Hakimliği’nden Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı’na atanan Şeyhmus Yeşiltaş da, 15 Temmuz 2011 tarihinden bu yana Kırşehir’de görev yaptı.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .