Hâkim Amcaoğlu 60 yıl önce Kırşehir Adliyesi’nin duvarını yaptırırken…

Hâkim Amcaoğlu 60 yıl önce Kırşehir Adliyesi’nin duvarını yaptırırken…

12.02.2018

Bundan 60 yıl önce yapılan ve yıllarca bugünkü Adliye Binası olarak hizmet verdikten sonra bugün Defterdarlığın kullandığı binanın ihate duvarlarının yapılmasını sağlayan o günkü değerli hâkimlerimizden Mehmet Amcaoğlu idi. Yukarıda anılarda kalan fotoğrafta elinde malayla duvara ilk harcı atan hâkim Mehmet Amcaoğlu, hemen arkasında bulunan ve duvarın yapımını üstlenen 50 yıl önceki Gümüşhaneli müteahhitlerimizden bugünkü […]

Bundan 60 yıl önce yapılan ve yıllarca bugünkü Adliye Binası olarak hizmet verdikten sonra bugün Defterdarlığın kullandığı binanın ihate duvarlarının yapılmasını sağlayan o günkü değerli hâkimlerimizden Mehmet Amcaoğlu idi.
Yukarıda anılarda kalan fotoğrafta elinde malayla duvara ilk harcı atan hâkim Mehmet Amcaoğlu, hemen arkasında bulunan ve duvarın yapımını üstlenen 50 yıl önceki Gümüşhaneli müteahhitlerimizden bugünkü Özduran İnşaat’ın sahibi Emrullah Duran’ın babası, Tolunay İnşaat’ın sahibi Murat Duran’ın dedesi, Ata İnşaat’ın sahibi Feyzullah Duran’ın amcası Hayrullah Duran. Onun yanındaki sağ baştaki gözlüklü Ağır Ceza Başkâtibi Şakir Süel.
Bugün hiçbirisi aramızda olmayan bu değerli insanlara Allah’tan rahmet diliyorum.
Hâkim Mehmet Amcaoğlu’nun oğlu olan ve bugün Kırşehir’de emlak danışmanlığı yapan, Kelebek Düğün Salonu sahiplerinden Nuri Amcaoğlu’na bizlere ulaştırıp yayınlanmasını sağladığı bu fotoğraf için kendisine ayrıca teşekkür ediyorum.
Yine yukarıda isimlerinden bahsettiğim müteahhit Hayrullah Duran’ın evlatlarını, yeğenlerini ve torunlarını da Kırşehir’in modern bir kent haline gelmesinde verdikleri katkı ve çabalarından dolayı kutluyorum.
*ŞEVKET GÜNERYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .