“Hain FETÖ örgütü üyeleri yargı önünde hesap vermelidir”

“Hain FETÖ örgütü üyeleri yargı önünde hesap vermelidir”

15.07.2017

Baro Başkanı Av. Mehtap Karaburçak Tuzcu:

“Hain FETÖ örgütü üyeleri yargı önünde hesap vermelidir”

KIRŞEHİR Baro Başkanı Av. Mehtap Karaburçak Tuzcu, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda, bu toprakları bize vatan yapmak için canını vermiş tüm şehitlerimizi rahmet ve şükranla anarken, gazilerimize de şifalar diledi.
Hain FETÖ terör örgütü üyelerinin devletin içine sızarak tüm suçların ortaya çıkarılarak yargı önünde hesap vermelerini isteyen Başkan Mehtap Karaburçak Tuzcu, Kırşehir Barosu Yönetim Kurulu adına yaptığı açıklamasında şunları söyledi:
“15 Temmuz 2016 akşamı ülkemizde hain bir darbe girişimi yaşanmıştır. Bu hain girişime halkımız karşı koymuş ve güvenlik güçlerimizle birlikte verilen mücadele sonucunda darbe girişimi başarısız olmuştur.
“O akşam, tankların ve uçaksavarların önlerine geçen halkımız Türkiye’de demokrasi dışında bir yönetim tarzı istemediğini canları pahasına tüm dünyaya ilan etmiştir. O akşam, tüm ayrılıklar bir kenara bırakılmış, Türk Milleti, şanlı geçmişine yakışır şekilde bir araya gelmiş, vatan hainlerine karşı tek yumruk olmuştur.
“Son 1 yıl içinde yürütülen soruşturmalar neticesinde, 15 Temmuz darbe girişimini gerçekleştiren hain terör örgütünün devletin içine nasıl yerleştiği ortaya çıkmıştır. Hain FETÖ çetesinin bir kanser gibi devleti sarmaya çalıştığı aşikardır. Bu örgütün bitirilmesi ülkemizin selamete kavuşması açısından elzemdir. Örgüt üyelerinin Devletin içine sızarak işledikleri tüm suçlar ortaya çıkarılmalı; hain yapının kamu olanaklarını kullanarak oluşturduğu tüm mağduriyetler tespit edilmelidir. Bu terör örgütünün bütün unsurları yargı önünde hesap vermelidir.
“Hukukun üstünlüğünü, Cumhuriyetimizin ilke ve değerlerini, demokratik, laik, sosyal hukuk devleti anlayışını ve bunun güvencesi olan kuvvetler ayrılığı ilkesini; yargı bağımsızlığı ve bağımsız savunmayı esas alarak mücadele edilmeli, Türkiye’nin bir daha asla aynı senaryoyu yaşamaması için gerekli tedbirler alınmalıdır.
“Bu vesile ile, üzerinde yaşadığımız toprakları bize vatan yapmak için canını vermiş tüm şehitlerimizi rahmet ve şükranla anar, gazilerimize acil şifalar dileriz.”
(HABER: GÜLNAZ CEYLAN)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .