Hacı Turan söz verdi, yerine getirdi

Hacı Turan söz verdi, yerine getirdi

28.10.2017

Mucur’da bir basketbol ve voleybol sahası ile köyüne hacı saha yaptırıp, hizmete açtı

AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı 22. Dönem Kırşehir Milletvekili Hacı Turan, Mucur ilçemize bağlı Kızıldağ Yeniyapan Köyü’nde, yapımında destek verdiği 650 bin liralık yatırımlardan olan Köy Konağı ve Taziye Evi’nin inşaatında incelemelerde bulunduk ve yapımı tamamlanan Halı Saha’nın açılışını gerçekleştirdi.
Mucur Kaymakamı olarak göreve başlayan Kaya Çelik’i makamında ziyaret eden ve ardından Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Emre Aslan’la birlikte Mucur Cumhuriyet İlkokulunda yapımına destek verdiği halı sahada inceleme yapıp, öğrencilere spor malzemesi yardımında bulunan Hacı Turan, ““Biz bu memleketin çocuğuyuz. Sadece spor alanında değil Kırşehir’deki belediyeleri kardeş belediyeler ilan edip yeni yatırımlar yapıyoruz. Yakında Akpınar’da İlçesinde 1 milyon 700 bin liralık yatırımın inşallah açılışını yapacağız. Milletvekili arkadaşlarımız da bu alanda çalışmalarını devam ettiriyorlar. 2018 yılında da yeni yatırımlar yapılsın. Onula ilgili çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah Kırşehir kamuoyuna şu kadar yatırımcılar geldi, şöyle fabrikaların temelleri atılacak diye ilerde açıklamayı gönlümüz çok ister. Bununla ilgili milletvekillerimiz Mikail Bey ile Salih bey altyapı hazırlanmasında ciddi gayretler olduğunu biliyorum.”
Bu yıl Mucur Cumhuriyet İlkokulunu ziyaret ettiğini ve burada öğretmen ve öğrencilerin basketbol sahası ve voleybol sahası istediklerini ve kendisinin de bu isteklerini yerine getireceğini ifade ettiğini belirten Hacı Turan “Cumhuriyet İlkokulu öğretmen ve öğrencilerimize verdiğimiz sözü yerine getirdik. Yaklaşık 220 bin liraya mal olan basketbol ve voleybol sahasının bugün açılışını yaptık. Yine kendi köyümde yaklaşık 7 köy o bölgede 7 köyün eğitim yaptığı ilköğretim okulu ziyaretimde onlar da benden halı saha istemişlerdi. İşte yaklaşık 300 bin liraya mal olan halı saha sözümüzü de yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyorum. Burada ayrıca öğrencilerimize eşofman dağıttık. İnşallah buradaki 194 öğrencimize de ayakkabı numaralarını ve vücut ölçülerini alıp eşofman, forma ve ayakkabı alıp da en kısa zamanda onları da göndereceğiz” diye konuştu.
Kırşehir’de amatör spor kulüplerine, gençlerine spor malzemeleri başta olmak üzere her türlü ihtiyaçlarını karşılamak için bütün çabayı harcadığını da belirten Hacı Turan, Kırşehir’de sporun gelişmesi ve gençlerin her türlü kötü alışkanlıklardan uzak durarak spora yönelmeleri için her türlü çalışmaya destek verdiğini sözlerine ekledi. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .