Hacı Turan 3 bin fakir ve kimsesiz öğrenciyi sevindirdi

Hacı Turan 3 bin fakir ve kimsesiz öğrenciyi sevindirdi

11.11.2017

AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı 22. Dönem Kırşehir Milletvekili Hacı Turan, Akpınar ve Boztepe İlçelerimiz ile Özbağ’da tespit edilen 3 bin öğrenciye kendi imkanlarıyla giyim yardımında bulundu. Geçen yıl da kendi imkanları ile merkez ve Kaman’da bin 500 öğrenciye kışlık giyim, ayakkabı ve kaban yardımında bulunan Hacı Turan, Cuma günü Akpınar ve Boztepe İlçelerimiz ile […]

AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı 22. Dönem Kırşehir Milletvekili Hacı Turan, Akpınar ve Boztepe İlçelerimiz ile Özbağ’da tespit edilen 3 bin öğrenciye kendi imkanlarıyla giyim yardımında bulundu.
Geçen yıl da kendi imkanları ile merkez ve Kaman’da bin 500 öğrenciye kışlık giyim, ayakkabı ve kaban yardımında bulunan Hacı Turan, Cuma günü Akpınar ve Boztepe İlçelerimiz ile Özbağ beldesinde tespit edilen 3 bin öğrenciye yardımları dağıtılmaya başlandı.
Kaymakamlıklar ve Milli Eğitim Müdürlükleri aracılığıyla belirlenen 3 bin öğrenciye yaklaşan kış öncesi kışlık giyim dağıtımını başlatan Hacı Turan, bu konuda emeğe geçen herkese teşekkür ederek gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”e şunları söyledi:
“Geçen yıl Kırşehir merkez ağırlıklı Kaman’da yaklaşık bin 500 öğrenciye Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve muhtarlarımız aracılığıyla ihtiyacı olan öğrenciler tespit edildi bunlara giyecek yardımında bulunmuştuk. Bu senede yaklaşık 3 bin öğrenciye kışlık bot, ayakkabı, kaban ve pantolon yardımı yapmaya başladık. Milli Eğitim Müdürlüğü aracılığıyla tespit edilen çocukların bedenlerine göre giyim, ayak numaralarına göre ayakkabıların alımı yaparak Milli Eğitim Müdürlüklerine teslim ettik. Okul müdürlüklerimiz bunları peyderpey dağıtımını gerçekleştirecek. Bu tür yardımlarımız devam edecek. İmkanlarımız ölçüsünde diğer ilçelerimizde de yardımlar yapmaya çalışıyoruz” dedi.
Akpınar Belediye Başkanı Mustafa Karahan, Akpınar’daki fakir ve kimsesiz öğrencilere yardımlarını esirgemeyen AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı 22. Dönem Kırşehir Milletvekili Hacı Turan’a bu örnek davranışından dolayı hem teşekkür etti, hem de bir plaket sundu.


Öğrencilerin büyük sevgi gösterileri ile karşılanan AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı 22. Dönem Kırşehir Milletvekili Hacı Turan Cuma günü Akpınar ve Boztepe İlçelerimiz ile Özbağ’da bazı okullarda kışlık giyim, ayakkabı ve kaban dağıtımında bulundu, okul müdürleri ile görüşerek sorunlarını ve istekleri hakkında bilgi aldı ve çözümü konusunda çaba göstereceğini ifade etti.
(HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .