Hacı Tanrıbuyurdu CHP İl Başkanlığı’ndan istifa etti

Hacı Tanrıbuyurdu CHP İl Başkanlığı’ndan istifa etti

17.12.2018

Önceki gün CHP Genel Merkezi tarafından görevden alındığı ve yerine Eczacı Baran Genç’in atandığını öğrendiğini açıklayan CHP İl Başkanı Hacı Tanrıbuyurdu, Cuma günü parti il merkezinde düzenlediği bası toplantısında kendi isteğiyle görevinden istifa ettiğini açıkladı. Bir süre önce görevden alınan CHP Merkez İlçe Başkanı Selçuk Korkmaz’la birlikte İl merkezinde bir basın toplantısı düzenleyen İl Başkanı […]

Önceki gün CHP Genel Merkezi tarafından görevden alındığı ve yerine Eczacı Baran Genç’in atandığını öğrendiğini açıklayan CHP İl Başkanı Hacı Tanrıbuyurdu, Cuma günü parti il merkezinde düzenlediği bası toplantısında kendi isteğiyle görevinden istifa ettiğini açıkladı.
Bir süre önce görevden alınan CHP Merkez İlçe Başkanı Selçuk Korkmaz’la birlikte İl merkezinde bir basın toplantısı düzenleyen İl Başkanı Hacı Tanrıbuyurdu, istifa ettiğini bildirdi.
Yıllarca çeşitli kademelerinde görev yaptığı CHP’nin Kırşehir’de başarılı olması için oyunu arttırması gerektiğini belirten Hacı Tanrıbuyurdu, şunları söyledi:
“Bugün burada toplanmamızın sebebi genel merkezin isteği ve parti büyüklerimizin beraber karar vererek istifa etmiş bulunmaktayım. Bu kararı da verirken yeni bir il listesi gördüm orada. Kendi ekibim olmadığı için kendi isteğimle istifa ettim. Partimin de zarar görmemesi için bu yola başvurdum. Çünkü göreve gelecek aday arkadaşımız genel başkanımıza 45 bin oyla belediyenin anahtarını getireceğini söyleyince ben de elimi taşın altına değil, gövdemi basarak tabi ki biz partimiz için varız. Bizim hedefimizi Cumhuriyet Halk Partisi’ne belediye kazandırmak tek düşüncem. Bunu Genel Başkanla 3 kez görüştüm. Genel başkan da izah edince o zaman ‘Sayın Genel Başkanım sizin emirleriniz doğrultusunda ben istifa ediyorum’ dedim ve dün Ankara’da da kendisiyle görüştüm ve ayrıldım.
“Ben partimde en iyi görevlerde de bulundu. Bu parti çok büyük bir parti. Cumhuriyet Halk Partisi Mustafa Kemal Atatürk’ün partisi. Bu parti 95 yaşında. Kimse bu partiyi düşüremez. Biz her zaman için yine tekrarlıyorum örgütümle, aşiretimle hep partimin arkasındayım. Bunu da herkes bilsin. Tabi ki parti örgütü olmadan hiçbir şey olmaz. Bizleri bu göreve getiren bu örgüttür. Yani bu örgütün seçilmiş örgütü göz ardı ederseniz kazanımlarınız nasıl olacağını da biz şimdiden hedefleyemeyiz. İnşallah biz nasıl 24 Haziran’da 16 yıldan sonra partimize milletvekilliği kazandırdıksa, 31 Mart’ta da Cumhuriyet Halk Partisi’ne Belediye Başkanlığını kazandırmak için oyumuzu arttırmamız lazım, çok çalışmamız lazım.
“Hep beraber olacağız. Tabi bu partinin ben de emeği çok, bunu inkar edemem. Ben 15 yıldır burada yöneticiydim. İlk önce parti yönetimindeydim, 2009’da İl Genel Meclisi Üyesi oldum. 2009’dan sonra da Örgütlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı olarak atandım. Sonra İl Başkanı Yılmaz Zengin’in 24 Haziran’da milletvekilliği adayı süreci başlayınca örgüt bizi sağ olsun İl Başkanlığına atadı. Biz de bu örgütü 16 yıldan sonra milletvekilliği kazandırdı. Bu örgütle beraber işin başındaydık. Ama parti büyüklerimizin böyle bir kararı. Şunu da belirtmek isterim basınımızın aracılığıyla, 45 bin oyu Kırşehir’de götürecek adayımıza da buradan teşekkür ediyorum. İnşallah hep beraber olacağız, omuz omuza olacağız, kimseyi ötekileştirmeyeceğiz, belediyenin anahtarını genel başkanımın söylediği gibi bana götürüp genel başkana da teslim edeceğiz. Bu bağlamda bende emeği olan arkadaşlarımdan helallik istiyorum. Ve bundan sonra da hep beraber olacağımı da düşünüyorum. Tüm Kırşehir halkın, yazılı ve görsel basın mensuplarımıza da teşekkür ediyorum. Biz de Pazartesi saat 17.00’ye kadar görevimizin başındayız. Çünkü Parti Meclisimizin Pazartesi 17.00’ye kadar bir karar bağlanacak.” (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .