Güzler Parkı yarın törenle hizmete açılacak

Güzler Parkı yarın törenle hizmete açılacak

25.10.2017

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Kırşehir’e geliyor

Kırşehir Belediyesi projelerinden olan ve aynı anda 650 kişinin piknik yapabileceği Güzler Piknik Alanı ve Evcil Hayvan Parkı projesi çalışmaları tamamlanırken, yarın törenle hizmete açılacak.
Saat 15.00’te yapılacak açılış törenine Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun katılacağını belirten Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, açılışa tüm Kırşehir halkını davet etti.
Doğal güzelliği ile insanı büyüleyen Güzler Parkı’nı Kırşehir halkının hizmetine sunmak için aylardır yürüttükleri çalışmaları tamamladıklarını ve açılışa hazır hale getirdiklerini ifade eden Başkanı Yaşar Bahçeci, “Doğal yapısına müdahale etmeden tasarladığımız projemizde daha konforlu bir piknik alanı, seyir terasları, basket sahası, oyun grupları, kafeterya, köprüler, idari binalar, büfeler, satış birimleri ve belki de en önemlisi çocuklarımıza hayvan sevgisini aşılamak için planladığımız evcil hayvan parkı, seyir kuleleri, eğitim alanları yer alıyor. Projemizde ayrıca onlarca çeşit kuşun bir arada yaşayacağı bir kuş bahçesi de olacak. İster kalabalık gruplar halinde, ister ailenizle 650 kişinin aynı anda piknik yapacağı bir piknik alanını da halkımız için bu projede hayata geçireceğiz. Kırşehir’i her alanda geliştirecek, değiştirecek ve Kırşehir’e yeni sosyal alanlar kazandıracak. Daha büyük hedeflere, daha büyük projelerle ilerlemek adına şehrimize yeni hizmetler ekliyoruz. Bu hizmet yarışında biz kendimizle yarışarak daha iyisini, daha güzelini deneyimimiz ve mühendislik bilgimizle harmanlayarak yeni projeler ürettik. Daha büyük hedeflere, daha büyük projelerle ilerlemek adına şehrimize yeni hizmetler ekliyoruz. Çocuklarımızın hayvanlarla temas edebileceği, hem de insanlarımızın güzel vakit geçirebileceği piknik alanları ile beraber güzel bir işletmeyi Kırşehir’e kazandırmış olacağız. Yarın Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu’nun katılımı ile yapacağımız açılış törenine bütün hemşehrilerimizi davet ediyorum.”
Başkan Bahçeci, Kırşehir’de yeşil alan ve park sayısını sürekli arttırdıklarını da belirterek, bu çerçeve yeniden Terme Şelale Park tamamlayarak vatandaşların hizmetine sunduklarını söyledi.
Kırşehir Belediyesi şehre daha kaliteli hizmet sunabilmek için altyapı ve üstyapı çalışmalarının yanı sıra vatandaşlara dinlenme alanları da oluşturmak için çalışmalarına devam ettiklerini ve bu doğrultuda Kırşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından tamamlanan Terme Şelale Park vatandaşların hizmetine sunduklarını belirten Başkan Bahçeci, “Kırşehir Belediyesi olarak Kırşehir’e yeşil alan kazandırma çalışmaları kapsamında Terme Caddesi’nde, Terme Şelale Park projemizi de tamamladık. 5500 m2 alana yaptırdığımız Terme Şelale Parkta ayrıca, termal suyun olduğu şelale etrafında 800 m2 havuz yapıldı. Bu havuz da insanlar ayaklarını suya sokup dinlenebilecek. 2300 m2 yeşil alanın bulunduğu parkın içerisinde; dinlenme ve oturma alanları için de ayrı ayrı mekânlar oluşturuldu. Böylelikle, bireylere hem dinlenecek hem de eğlenecek keyifli bir alan oluşturuldu. Hem doğal güzelliği hem de oluşturduğumuz alanlarla, insanları büyüleyecek bir park daha yapmış olduk. Doğal yapısına müdahale etmeden tasarladığımız projemizde dinlenme alanları, oturma alanları, havuz ve yeşil alanlar yaptık. Kırşehir’de vatandaşlarımızın daha kaliteli vakit geçirmesi ve yeşil alanların artması için park çalışmalarımıza devam ediyoruz. Hem arkadaşlarınızla hem de ailenizle güzel vakit geçireceğiniz bir projeyi daha hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Göreve geldiğimizde kişi başına düşen yeşil alan miktarı 1.62 m2 iken şuan bu oran 7 m2 ye yükselmiştir.
Göreve geldiğimiz günden bu güne söz verdiğimiz bütün projeleri hayata geçirmek için çalışıyoruz. İkinci dönem de söz verdiğimiz projeleri tek tek hayata geçiriyoruz. Yaptığımız her proje Kırşehir’i geliştirecek, değiştirecek ve sosyal anlamda alanlar katacak. Her proje için titizlikle çalışmalarımızı yapıyor, projelerimizi en kısa zamanda tamamlamaya çalışıyoruz.”
Şehre yakışan hizmet kalitesini ortaya koymak adına yoğun bir tempoyla çalıştığını söyleyen Başkan Bahçeci,’’ Geliştirdiğimiz projelerle daha güzel ve daha yaşanabilir bir Kırşehir için gece gündüz demeden çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu çalışmalarımızın yanı sıra ilimizin değerine değer katacak projelerimizin açılışını da önümüzdeki günlerde gerçekleştireceğiz’’ dedi. (HABER: GÜLNAZ CEYLAN)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .