Güzler Evcil Hayvanlar Parkı ve Piknik Alanı muhteşem bir törenle açıldı

Güzler Evcil Hayvanlar Parkı ve Piknik Alanı muhteşem bir törenle açıldı

28.10.2017

Kırşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Güzler Evcil Hayvan Parkı ve Piknik Alanı hizmete açıldı. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun katıldığı muhteşem bir törenle açılışı gerçekleştirilen Güzler Evcil Hayvan Parkı ve Piknik Alanı ile 650 kişinin aynı anda piknik yapabileceği güzel bir sosyal alan Kırşehir’e kazandırıldı. Törende, “Veysel Eroğlu demek yatırım demek. Bakanımız şehrimize […]

Kırşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Güzler Evcil Hayvan Parkı ve Piknik Alanı hizmete açıldı.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun katıldığı muhteşem bir törenle açılışı gerçekleştirilen Güzler Evcil Hayvan Parkı ve Piknik Alanı ile 650 kişinin aynı anda piknik yapabileceği güzel bir sosyal alan Kırşehir’e kazandırıldı.

Törende, “Veysel Eroğlu demek yatırım demek. Bakanımız şehrimize ne zaman gelse burada hem çok güzel hizmetlerin temelini atma, hem de yeni hizmetlerin açılışını yapıyor” diyerek başladığı konuşmasında, Bakan Eroğlu’na teşekkür eden Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, şunları söyledi:

“Dokuz yıllık Belediye Başkanlığım süresince yaptığımız birçok yatırımda Bakanımızın imzası var. Kırşehir büyük ölçekli bir il değil ama sorunlarını çok hızlı bir şekilde çözen bir şehir. Çevre ile ilgili bütün yatırımlarımızı iki yılda bitirdik. Atık su arıtma tesisimizi, katı atık düzenli depolama tesisimizi, sokak hayvanları rehabilitasyon merkezimizi, eski çöp alanımızın ıslahı ve projeleri sizin desteğiniz sayesinde bitirdik. Bakanımıza bu projelere gittiğimizde hem proje aşamasında deneyimleri ile destekleri ile bize destek verdi, hem de mali açıdan bu projelerin hepsini de sizin desteğiniz sayesinde bitirdik. Hem proje aşamasında deneyimleri ile destek verdi. Hem de mali açıdan o projelerin hepsini destekleyerek çok kısa bir sürede bitirmesini sağladı.
“Kırşehir’e çok yakışacağına, Kırşehirlilerin de çok seveceğine inandığımız Güzler Evcil Hayvanlar Parkı ve Piknik Alanı yine Sayın Bakanımızın bir ziyaretinde kendisini buraya getirmiştik. Eski halini hepiniz hatırlıyorsunuz. Bakanımız burayı görünce hemen Belediye’ye devir edilmesi ile ilgili talimat verdi, bizde hızlı bir şekilde projelendirdik ve temelini yine bakanımız attı. Bu evcil hayvanlar parkını niye yapmaya ihtiyaç duyduk. Artık kentleşen bir Türkiye yaşıyoruz. Çocuklarımız maalesef hayvanlardan ve onların sevgisinden doğadan uzak büyüyorlar. Bunlar ancak ders kitaplarında ve çizgi filmde görüyorlar. Arzu ettik ki Kırşehir’in çocukları gelsinler burada hayvanları görüşünler ve onlara temas etsinler. Onlarla vakit geçirsinler. Kanatlı hayvanlarla doğayla baş başa vakit geçirsinler. Buralarda hazırladığımız sınıf ile okullarımızla programlar yapıp, tüm okullarımızı zaman zaman doğa ile ilgili, çevre ile ilgili, su ile ilgili dersler ve eğitimler vereceğiz. Burası hem eğiten, hem de eğlendiren bir mekan olacak. Toplam 45 bin metrekare alana sahip 17 bin metrekare alanı evcil hayvanlar parkı 28.000 metre karesini de piknik olarak dizayn ettik. Aynı anda 650 kişilik piknik yapabilecek. Kırşehir için bir ihtiyaçtı. Buraya biz 450 çeşit farklı şekilde ağaçlar diktik. 45 bin çalı, 3 bin gül, 200 sarmaşık ilave ettik. Peyzaj açısından da son derece güçlü ve güzel bir hale getirdik. Bu alan içerisinde 69 farklı türlü canlı, 444 canlımız mevcut. Bu canlılarımızın tedavisi için tam donanımlı Veteriner kliniği ve aynı zamanda bu türlerin çoğaltımasın için kuluçka merkezimiz bulunmaktadır. Yeşil alanları, oyun alanları ile Kırşehir’imize uzun yıllar hizmet edecek. 45 bin metrekare alanı 85 bin metrekare alana çıkarmak için Belediye Meclisimiz tarafından karar alındı.
“Son dokuz yılda Kırşehir’imize toplam 70 tane park yaptık. Şehir merkezimize 15.000 ağaç diktik. Nüfusumuz 100 bin iken kişi başına düşen yeşil alan miktarı 1.62 metrekare idi. Nüfusumuzun artmasına ve 131 bin ulaşmasına rağmen kişi başına yeşil alan miktarı 6.53 metrekaredir. Sizin desteğiniz ile ana ishale hattımızı yeniledik ve 1 ay gibi kısa bir süre sonra şebekeye suyu vermiş olacağız. 40 bin metre ana ishale hattını yeniledik.5 tane su kuyusunu 6 tane su deposunu devreye almış olacağız. Arıtma tesisinin yapılması ile birlikte Kırşehirli hanımların çok arzuladığı ve istediği kireç sorunundan Kırşehir kurtulmuş olacak. Şehir içi şebekeyi de yine aynı koordineli bir şekilde 170 bin metre asbest borumuzu değiştik. 3 tane yeni depo 6 tane eski depoyu revize ettik ve scada sistemine geçtik. İnşallah Kırşehir’imiz uzun vadede meyvelerini alacak.
“Altyapıyı yaparken biraz rahatsız ettik. Yollar bozuldu, trafik sıkıştı, su kesildi ama Kırşehir’imizin içme suyu problemi 2048 yılına kadar çözülmüş oldu. Kırşehir’in artık alt yapı sorunu kalmadı. Yüksek standartlarla yollarımızı asfaltladık ve şuanda devam eden kaldırım, peyzaj düzenlemesi inşallah en hızlı bir şekilde bitirilerek Kırşehir’imiz geleceğe Cumhurbaşkanımızın bize hedef gösterdiği 2023, 2053, 2071 hedeflerine emin adımlarla koşan bir şehir olarak yoluna devam edecek. Bu çalışmalarımızdan dolayı bizlerin yanında olan Milletvekillerimize teşekkür ediyorum. İl Başkanıma, sivil toplum örgütleri başkanına, bu eseri yapımında emeği geçen kardeşlerime, müteahhit firmaya, Belediye çalışanlarımıza, Başkan Yardımcılarıma, Müdürlerime teşekkür ediyorum.
“Hep söylediğimiz bir şey var hayali olmayanın projesi olmaz, projesi olmayanın eseri olmaz, eseri olmayanında tarihte yeri olmaz. Türkiye nasıl kalkınıp gelişiyorsa, Kırşehir’de kalkınıp gelişiyor ve emin adımlarla geleceğe en güz<el şekilde hazırlanıp yoluna devam ediyor. Bu gücü siz Sayın Bakanımızdan, Sayın Başbakanımızdan, Sayın Cumhurbaşkanımızdan alıyoruz. Bizleri sabırları ile destek veren Kırşehir halkına teşekkür etmek istiyorum. Hiçbir zaman dedikodu rüzgarına kapılmadan, hiç kimse ile uğraşmadan sadece yatırımla, çalışmayla, üretmeyle uğraşarak sizlere en güzel yaşanabilir bir şehri inşa etmeye devam edeceğiz. Yeter ki sizler bizden dualarınızı ve manevi desteklerini esirgemeyin diyorum.”
Konuşmaların ardından Kırşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Güzler Evcil Hayvanlar Parkı ve Piknik Alanın açılışı Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu tarafından gerçekleştirildi.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .