“Güvenli Okul, Güvenli Eğitim” toplantılarına devam

“Güvenli Okul, Güvenli Eğitim” toplantılarına devam

04.11.2018

Kırşehir’de 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılının başlamasından ardından okullarda ve çevrelerinde alınan güvenlik tedbirleri konusunda bir toplantı gerçekleştirildi. Neşet Ertaş Kültür Merkezinde düzenlenen toplantıya Emniyet Müdür Yardımcısı Hakan Karslı, şube müdürleri ile okullarla görevli emniyet mensupları ile özel güvenlik görevlileri katıldı. Toplantının açılışında bir konuşma yapan Hakan Karslı, “2018-2019 eğitim öğretim dönemine başlamamız ile birlikte güvenli eğitim […]

Kırşehir’de 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılının başlamasından ardından okullarda ve çevrelerinde alınan güvenlik tedbirleri konusunda bir toplantı gerçekleştirildi.
Neşet Ertaş Kültür Merkezinde düzenlenen toplantıya Emniyet Müdür Yardımcısı Hakan Karslı, şube müdürleri ile okullarla görevli emniyet mensupları ile özel güvenlik görevlileri katıldı.
Toplantının açılışında bir konuşma yapan Hakan Karslı, “2018-2019 eğitim öğretim dönemine başlamamız ile birlikte güvenli eğitim kapsamında her yıl uygulanan ancak bu yıl uygulama değişikliğine gidilerek öncelik derecesine göre ayrıştırılan okullarımızda yeni bir sistem ile çalışmaya başlamış bulunmaktayız. Yeni uygulama ile birlikte okullarımızda sabit görevlendirdiğimiz personelimiz ve çeşitli periyotlar da görüşme yapan güvenli eğitim koordinasyon görevlilerimiz ile birlikte uyumlu ve verimli çalışma ortamını yakalamış bulunmaktayız. Okullarda görevlendirilen personelimiz ve onların sorumluluğundaki özel güvenlik personelinin bugüne kadar ki geçen süreçte değerlendirmesini yaparak, ileriye dönük eksikliklerimizi tamamlama ve hizmet kalitemizi artırma adına bugünkü değerlendirme toplantısını planlamayı uygun gördük. Okullarda görevli personelimizin kendi kurumumuz dışında başka bir kurumun bünyesinde faaliyetlerini yerine getirmeleri nedeni ile bazı konularda daha dikkatli ve duyarlı davranması gerektiğini de gözlemlemiş bulunmaktayız.
“Bu doğrultuda; okullarda görevlendirilen personelimiz görevli oldukları okullarda Emniyet Teşkilatını temsil ettikleri bilincinden ayrılmadan, davranış ve hareketlerinde Türk polisinin vakarlı ve onurlu tutumlarını sergilemeye devam etmelidirler. Bu yıl uygulamaya başlanan yeni güvenli eğitim uygulaması ile birlikte okullarımızda sabit görev yapan personelimizin okul yöneticileri ile irtibat halinde bulunması gerekmektedir. Personelimiz görev yaptığı okulda çocuklarımıza rol model olmalı, çocuklarımız ile iletişim kurmalıdır. Emniyet Teşkilatı olarak görevimiz çocuklarımızın güvenli eğitim sürdürmeleridir. Personelimiz görev yaptıkları esnada halkla ilişkilere gerekli özeni göstermelidir. Personelimizin görevi ile ilgili detaylı bilgilendirmeyi sunum yapan arkadaşımız iletecektir. Tüm arkadaşlarıma göstermiş oldukları dikkat ve duyarlılıktan dolayı şimdiden teşekkür ediyor iyi görevler diliyorum.”
Ardından Çocuk Şube Müdür Vekili Sibel Aydınlı bir sunum gerçekleştirdi. Aydınlı, sunumunda okullarda görevli polis memurları ile özel güvenlik görevlilerinin yapması gerekenler hakkında bilgiler verdi.
Sibel Aydınlı, amaçlarının eğitim-öğretim sezonunda bütün okullarda güven ortamını sağlayarak, öğrencileri bütün zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak, fiziksel ve ruhsal yönden daha sağlıklı bireyler olarak geleceğe hazırlamak olduğunu ifade etti.
2016 yılında İçişleri Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan “Güvenli Okul, Güvenli Eğitim” protokolü ile çocuklarımızın evlerinden okula, okuldan da evlerine gideceği süre içerisinde güvenli bir eğitim-öğretim hayatı geçirmeleri, şiddet olayları, madde bağımlılığı ve diğer kötü alışkanlıklardan korunmaları ve ülkemize yararlı bireyler olarak yetişmeleri için bütün güvenlik tedbirlerinin alınması amaçlanıyor. Okul ve çevrelerinde asayiş, terör, trafik, uyuşturucu konuları ile çocuklarımızın eğitimlerini kötü yönde etkileyen internet cafe, oyun salonu, park, bahçe gibi yerlerde gerekli kontroller yapılıyor.
Ayrıca okul kantinlerinde personel ile servis şoförlerinin gerekli inceleme ve kontrolleri yapılıyor, çocukların girmesinin yasak olduğu yerlerde uygulamalara devam ediliyor. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .