“Gün birlik ve beraberlik günüdür”

“Gün birlik ve beraberlik günüdür”

25.04.2015

MHP eski il başkanı ve milletvekili aday adayı Cemil Cahit Pişkin: “Gün birlik ve beraberlik günüdür”
Cemil Cahit Pişkin: “Kimsenin küsmeye, kırılmaya, nefis yapmaya hakkı ve lüksü yoktur.
Bunun için herkes gelip MHP davasına sahip çıkmalı, partisine omuz vermelidir”

 

cemil cahit pişkin son (1) copy

MHP Kırşehir eski il başkanlarından ve 7 Haziran seçimlerinden milletvekili aday adayı olan Av. Cemil Cahit Pişkin, MHP’nin iktidar olması için her türlü çalışmaya destek verdiklerini belirterek bütün Kırşehirlileri MHP çatısı altında toplanmaya ve güç vermeye davet etti.
6 yıl Kırşehir’de il başkanlığı yaptıktan sonra milletvekili aday adayı olduğunu, ancak bu dönem bu görevin kendisine nasip olmadığını ifade eden Cemil Cahit Pişkin, gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”i ziyaret ederek kendisine destek veren, vermeyen herkese teşekkür etti.
Milletvekili adayı olmak için çıktığı yolda partili-partisiz herkesin desteğini aldığını belirten Cemil Cahit Pişkin, gazetemize yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Kırşehir’de 6 yıl partim MHP’nin il başkanlığını yaptım. 7 Haziran seçimlerinde milletvekili aday adayı oldu. Ama nasip değilmiş. Partim iki değerli arkadaşımıza bu görevi verdi. Biz kendi seçim kampanyamızda çalışacağımız gibi bu aday arkadaşlarımız için de her türlü çalışmaya katkı sunacağız. Elimizden gelen maddi ve manevi desteklerimizi vereceğiz. Burada amacımız Milliyetçi Hareket Partisi’nin Kırşehir’de iki milletvekilini çıkarmasını sağlamaktır. MHP’nin Kırşehir’den iki milletvekili, Türkiye’de de tek başına iktidar olması için ülkemiz ve Kırşehirimiz için çok önemlidir. Bunun için tüm teşkilatlarımız, belediye başkanlarımız, eski ve yeni parti yöneticilerimiz, Kırşehir seçim çevresinde lokomotif görevi yapan ülkücü kardeşlerimiz kenetlenerek birlik ve beraberlik içerisinde 7 Haziran seçimlerine en iyi şekilde girmeliyiz. Ben teşkilatımızın ve milletvekili aday arkadaşlarımızın vereceği her türlü göreve hazırım. Elimden gelen katkıyı sunmak benim için bir görevdir.
“Milletvekili adayı olmak için çıktığım yolda partili-partisiz herkesin desteğini aldım. Bütün partililerimize ve hemşehrilerime bu desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Aynı desteği Kırşehir’deki milletvekili adaylarımıza da vermelerini diliyorum. Çünkü zaman birlik ve beraberlik günüdür. Ülkemizin ve Kırşehirimizin MHP iktidarına ihtiyacı vardır. MHP’nin tek başına iktidarında Türkiye’nin her türlü kronikleşmiş sorunlarını çözülecek ve Kırşehirimiz de biriken sorunlarını aşacaktır.
“AKP iktidarı döneminde bütün ülkemizde olduğu gibi Kırşehir’de kamu çalışanları üzerinde ciddi baskılar oluşturulmuştur. Ülkücüler, MHP’liler hep ezilmişler, hor görülmüşlerdir. Bizim iktidarımız döneminde adaletli bir yönetim anlayışı vardı. Kimsenin onuruyla oynamamıştık. Görevini başarıyla yapanın siyasi görüşüne ve anlayışına bakmaksızın her türlü göreve getirmiştik. Ama üzülerek gördük ve yaşadık ki AKP iktidarında liyakat esas olmamış, partizanca bir tutum içine girilerek ülkesini ve milletini seven liyakatli insanlar görevlerinden uzaklaştırılmış, sürüm sürüm süründürülmüşlerdir. Artık buna dur demenin zamanı gelmiş ve geçiyor bile. Bunun için gün birlik ve beraberlik günüdür. 7 Haziran inşallah bu zulmün sona bulmasına vesile olacaktır.”
AKP’nin seçim beyannamesini de değerlendiren Cemil Cahit Pişkin, şöyle devam etti:
“13 yıldır Türkiye’yi yöneten ve sorunlarını içinden çıkılmaz hale getiren AK Parti millete ümit olarak vaad ettiği seçim beyannamesi tam bir fiyaskodur. Ülkenin sorunlarına somut çözüm yolları yoktur. Anayasa değişikliği ve başkanlık sistemiyle beyannameyi doldurmuştur. Beyannamede bahsi geçen bu hususlar Anayasa değişikliği yapıldığı takdirde ülkemizin üniter yapısı, devletimizin birliği ve dirliği bozulacaktır.
“Partimizin 2011 seçim beyannamesinde olduğu gibi Türkiye’nin her türlü kronikleşmiş sorunlarına çözüm yolları 2015 seçim beyannamesinde detaylı bir şekilde görülecektir. Biz zira 2011 seçim beyannamesi en somut ve uygulanabilir olduğu siyaset uzmanlarınca genel kabul görmüştür. 2015 seçim beyannamesi de aynı titizlikle hazırlanmakta. Özellikle AKP ve CHP’nin bizim seçim beyannamemizden alıntılar yapıldığını gördüğümüz için partimiz seçim beyannamesini bu iki parti açıkladıktan sonra açıklamayı uygun görmüştür.
“Bizim tek hedefimiz var MHP olarak devletimizin ve milletimizin birlik ve beraberliğin korunması, toplumun her sosyal katmanının milli gelirden adaletli bir şekilde payını alması, ülkenin her türlü sorununu çözüm yolları bularak, işsizliğin son bulması, emekli, memur, işçinin refah düzeyinin arttırılmasıdır. AKP iktidarında adeta açlığa mahkûm edilen, ürettirilmeyen çiftçinin yeniden ayağa kaldırılarak üretime geçmelerini sağlaması, esnaf ve sanatkarların eski günlerine yeniden dönmesi en önemli hedeflerimiz arasındadır.
“MHP iktidarında toplumun katmanlarıyla çatışma değil, birleşme, ülkenin genelinde barış ve huzurun sağlanması en büyük hedefimizdir. Yine en büyük hedefimiz, siyasallaştırılan yargının, polisin, askerin yeniden asli görevlerini yapacak şekilde dizayn edilmesidir. Bugün ülkemizde yargının içinde düştüğü durum geleceğimiz açısından son derece üzücüdür. MHP iktidarında ülkemizi yeniden bütün kurum ve kuruluşlarıyla Cumhuriyetimizin 100. yılına denk gelen 2023’e en iyi şekilde hazırlayarak bölgemizde ve dünyada lider ve saygın bir ülke konumuna getirmek en büyük hedefimizdir.
“Bunun için 7 Haziran seçimleri çok büyük önem taşıyor. Ülkesinin ve milletinin geleceğini düşünün bütün hemşehrilerimizi, partililerimizi MHP iktidarına güç ve destek vermeye davet ediyorum. Gün birlik ve beraberlik günüdür. Kimsenin küsmeye, kırılmaya, nefis yapmaya hakkı ve lüksü yoktur. Bunun için herkes gelip MHP davasına sahip çıkmalı, partisine omuz vermelidir.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .