Güdümlü Proje Çalıştayları Kırşehir’de devam etti

Güdümlü Proje Çalıştayları Kırşehir’de devam etti

13.09.2017

Ahiler Kalkınma Ajansı tarafından düzenlenen “Güdümlü Proje Çalıştayı” Kırşehir’de de düzenlendi. Kırşehir’de kamu kurum temsilcilerinin katıldığı çalıştay 11 Eylül 2017 Pazartesi günü yapıldı. Çalıştayın ilk bölümünde AHİKA Planlama, Programlama ve Koordinasyon Birimi Başkanı Pelin Günay’ın sunumundan sonra ajans uzmanlarının moderatörlüğünde kurum temsilcilerinden proje fikirleri alınarak değerlendirildi. Ahiler Kalkınma Ajansı’nın sorumluluk alanında bulanan Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir […]

Ahiler Kalkınma Ajansı tarafından düzenlenen “Güdümlü Proje Çalıştayı” Kırşehir’de de düzenlendi.
Kırşehir’de kamu kurum temsilcilerinin katıldığı çalıştay 11 Eylül 2017 Pazartesi günü yapıldı.
Çalıştayın ilk bölümünde AHİKA Planlama, Programlama ve Koordinasyon Birimi Başkanı Pelin Günay’ın sunumundan sonra ajans uzmanlarının moderatörlüğünde kurum temsilcilerinden proje fikirleri alınarak değerlendirildi.
Ahiler Kalkınma Ajansı’nın sorumluluk alanında bulanan Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir Nevşehir ve Niğde illerinde düzenlenen çalıştaylar; özel sektör işletmeciliğini güçlendirecek şekilde üretim ve ihracat kapasitesinin geliştirilmesi, iyi uygulama örneklerinin oluşturulması, sektörel çeşitlenmenin ve ihtisaslaşmanın desteklenmesi, özel bilgi, beceri ve teknolojilerin geliştirilmesi, transferi veya yaygınlaştırılması, yeni finansman modellerinin geliştirilmesi, üniversite sanayi işbirliğinin desteklenmesi, yeni hizmet ve üretim organizasyonlarının geliştirilmesi, işbirliği ağları ve değer zinciri oluşturulması, kümelenmelerin desteklenmesi, yeni sanayi altyapısı ve organizasyon modellerinin geliştirilmesi ve bölgedeki sektörlerin ihtiyaç duyacağı alanlarda insan kaynaklarının geliştirilmesini amaçlıyor.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .