Gücünü fark eden kadınlar büyüyor

Gücünü fark eden kadınlar büyüyor

18.10.2017

Kadın Gücünü Fark Et ve Büyüt Projesi ile üretime katkıda bulunan Kırşehirli kadınlar, el emeği ürünlerini Kırşehirlilerle buluşturacak…

Kırşehir’de kadınların yeteneklerinin ortaya çıkarılması ve bu yetenekleri doğrultusunda iş dünyası içerisinde üretime dönüştürülmesinin hedeflendiği Kadın Gücünü Fark Et ve Büyüt Projesi ile Kırşehirli kadınlar üretime katkıda bulunuyor.
Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası’nın Ahiler Kalkınma Ajansı işbirliği ile gerçekleştirilen Kadın Gücünü Fark Et ve Büyüt Projesi kapsamında yapılan el emeği ürünler, alıcısıyla buluşacak.
El emeği ürünlerin sergisi, 26 Ekim 2017 Perşembe günü 11.00-17.00 saatleri arasında Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilecek.
Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası’nın Ahiler Kalkınma Ajansı işbirliği ile başlatılan “ Kadın Gücünü Fark Et ve Büyüt” projesinde üçüncü aşamaya geçildi.
Projeye katılan Kırşehirli kadınlar, el emeği göz nuru emeklerini 26 Ekim 2017 tarihinde Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Toplantı Salonunda sergileyerek potansiyel alıcılarla buluşturacaklar.
TSO Genel Sekreter Pınar Demir, kadınların el emeği ürünleri sergisine tüm Kırşehir halkının davetli olduğunu bildirirken, kadın emeğine destek verilmesi bekleniyor.
Projeye desteklerini esirgemeyen Kırşehir Yardım Sevenler Derneği Başkanı Nurten Saraçoğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi İsmet Karagüllü, Kırşehir Vitra Bayii Hatice Kangal, Ada&Butik, TSO Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicioğlu’na teşekkür eden Genel Sekreter Pınar Demir, “Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası ve Ahiler Kalkınma Ajansı işbirliğiyle hayata geçirdiğimiz Kadın Gücünü Fark Et ve Büyüt Projemizin yapı taşlarının oluşturan gerek, sunum teknikleri gerekse pazarlama ve iletişim eğitimleri ile bizlerde farkındalık yaratan Müjgan Çetin ve Aysel Evran hocalarımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Projemizin temel felsefesi sürdürülebilir başarı için paylaşımcı, olumlu ve destekleyici yaklaşım ile kadının gücüne inanan girişimcileriz. ‘Kazan-Kazan’ ve ‘Ne Ekersek Onu Biçeriz’e inanarak, birbirimize destek oluruz ve yeni güçlü kadınların yetişmesine olanak sağlayarak büyüyeceğimize inanıyoruz. Belediye Başkanımız Sayın Yaşar Bahçeci’nin Kadın Emek Pazarında kendilerine yer tahsis ederek kazançlarını sağlayan kadınlarımıza ve bireysel olarak evlerinde aile bütçesine katkı sağlayarak kazanç elde eden kadınlarımız projemize dahil olarak projemizin verimli ve etkin şekilde gerçekleşmesine yol açmıştır” açıklamasında bulunmuştu.
BU ARADA projede emeklerini esirgemeyen Fatma Uyanık, Aysel Öztürk, Aynur Cihangir, Gül Kozbay, Rabia Altıok, Nagihan Doğan, Sevgi Erdoğdu ve Zeynep Kaplan’a teşekkür eden Pınar Demir, Vali Necati Şentürk ve Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin el emeği ve göz nuru ürünleri alarak, kurumlarında çalışan kadın personeline hediye ederek projenin yaşana bilirliğine katkı sağlamalarını istedi.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .