“Güçlü miras gelecekte de korunmalı”

“Güçlü miras gelecekte de korunmalı”

18.09.2017

KIRŞEHİR Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Suat Türkoğlu, Kırşehir’de dün kutlanmaya başlayan ve bir hafta boyunca birçok farklı etkinlikle Ahilik felsefesini dünyaya yayacak Ahilik Haftası’nı kutladı. Bu yıl 30’uncusu kutlanan Ahilik Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Uzm. Dr. Suat Türkoğlu, “Ahilik; sanat, ticaret ve diğer mesleki alanlarda dayanışmaya dayalı güzel ahlakı, cömertliği, sosyal […]

KIRŞEHİR Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Suat Türkoğlu, Kırşehir’de dün kutlanmaya başlayan ve bir hafta boyunca birçok farklı etkinlikle Ahilik felsefesini dünyaya yayacak Ahilik Haftası’nı kutladı.
Bu yıl 30’uncusu kutlanan Ahilik Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Uzm. Dr. Suat Türkoğlu, “Ahilik; sanat, ticaret ve diğer mesleki alanlarda dayanışmaya dayalı güzel ahlakı, cömertliği, sosyal yardımlaşmayı, sevgi ve saygıyı öne çıkarır. Din, dil, ırk ve cinsiyet farkı gözetmeyen, herkese eşit imkânlar sunan bir anlayışın simgesidir. Ahiliğin kurucusu Ahi Evran-ı Veli’nin aşıladığı yüksek ticaret ahlakı ve ilkeleri, günümüz esnaf ve sanatkârları için de ilham kaynağı olmaya devam etmektedir. Türk insanının kişiliğinin mesleğini ve marifetini mertlik, cömertlik ve dürüstlük anlayışı ile bütünleştiren Ahilik kültürü asırlar boyu milli birliğimizin, toplumsal dirlik ve düzenimizin güç kaynağı olmuştur. Ahilik Haftası vesilesiyle, medeniyet tarihine Türk kültürünün armağan ettiği bu güçlü mirasın gelecekte de korunmasını temenni ediyor, tüm esnaf ve sanatkârlarımızın Ahilik Haftası’nı kutluyor, çalışma hayatlarında başarılar diliyorum” dedi.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .