GÖZLER EKİCİOĞLU’NDA…

GÖZLER EKİCİOĞLU’NDA…

23.05.2019

Veli Şahin açık ve şeffaf bir şekilde hesap vermezse talip yok. 2 milyon lirayı bulan borç ile 2. Lig öncesi yeni baştan kurulacak kadro için büyük maddi desteğe ihtiyacı bulunan Kırşehir Belediyespor’un kongresi yarın GÖZLER EKİCİOĞLU’NDA… Yeni sezonda 2. Lig’te mücadele edecek olan Kırşehir Belediyespor’un geçen hafta yapılamayan olağanüstü genel kurulunun yarın yapılması beklenirken, tüm […]

Veli Şahin açık ve şeffaf bir şekilde hesap vermezse talip yok. 2 milyon lirayı bulan borç ile 2. Lig öncesi yeni baştan kurulacak kadro için büyük maddi desteğe ihtiyacı bulunan Kırşehir Belediyespor’un kongresi yarın

GÖZLER EKİCİOĞLU’NDA…

Yeni sezonda 2. Lig’te mücadele edecek olan Kırşehir Belediyespor’un geçen hafta yapılamayan olağanüstü genel kurulunun yarın yapılması beklenirken, tüm gözler Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ve arkadaşlarının vereceği karara çevrildi.
Veli Şahin açık ve şeffaf bir şekilde hesap vermezse talip yok. 2 milyon lirayı bulan borç ile 2. Lig öncesi yeni baştan kurulacak kadro için büyük maddi desteğe ihtiyacı bulunan Kırşehir Belediyespor’un yarın yapılacak kongre öncesi sessizlik sürüyor.
Seçimler sonrası sahipsiz kalan Kırşehir Belediyespor’u şampiyonluğa taşıyan Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ve geçici yöneticilerden Mustafa Bulut’un geçtiğimiz hafta Kulübün şeffaf hesap devri istiyor. Hafta sonunda yapılan genel kurulda başkan seçilmesi beklenen Mustafa Bulut, Kulüp Başkanı Veli Şahin’in evraklara ulaşıma izin vermediği için kararsız kulübü devralmadıklarını söyledi.
Yarın saat 14.00’te Güneykent Tesisleri’nde yapılacak genel kurul öncesi bir açıklama yapan Mustafa Bulut şunları söyledi:
“31 Mart yerel seçimler sonrasında mesul başkan Veli Şahin’in kulüp başkanlığından istifa etmesi sonrasında sahipsiz kalan kulübe Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Ekicioğlu’nun rızasıyla arkadaşlarımla birlikte mesai harcayarak bu süreci belediye imkânları ve kendi kaynaklarımızla finanse ederek arzuladığımız şampiyonluğa kavuştuk. Sonrasında Kırşehir Belediyespor’un kongre sürecinde kulüp yönetimine talipli çıkmayacağını öğrenince yine Belediye Başkanımızın telkinleriyle ben ve arkadaşlarım şehrimizin olmazsa olmazı Kırşehir Belediyespor’a aday olarak kulübü profesyonel liglerde temsil etmeye karar verdik. Ancak kongreden bir gün önce iddiadan gelen 118.000 TL’nin Vergi-SSK ödemelerinden kalan 85.000 TL’sinin mevcut başkan Veli Şahin tarafından ‘alacağım vardı’ denilerek paraya el koyduğunu öğrendik. Bu durum biz de açıkçası büyük bir güvensizlik sebebi haline geldi. Çünkü devralacağımız takım bizim kendi kurduğumuz değil Kırşehir halkının bizlere inanarak güveneceği takım olduğu için rahatsız olduk. Böyle olunca genel kuruldan önce kulübün hesaplarını incelemek ve takımı devraldıktan sonra neyle karşılaşacağımızı şifahi olarak değil, belgeleriyle görmek istedik. Ancak Başkan Veli Şahin incelemeye izin vermediği için evraklara ulaşamadık. Dolayısıyla sorumluluğumuzun ne olduğunu bilmeden kulübe talip olmamızın istenmesi bize doğru gelmedi.
“Yeni kulüp yönetimine talip olmayışımızın asıl nedeni konuşulan ve yazılanlar gibi borç değil, şeffaf olunmamasıdır. Ülkemizde spor kulüplerinin finansal olarak destek olmadan yaşaması ve başarılı olmasının zor olduğunu kurumların desteği olmadan ayakta kalmasının imkânsıza yakın olduğunun bilincindeyiz. Ancak bu gerçeği bilmekle beraber finans kaynağı halkın olduğu bir kurumun doğru yönetmeninde önemli bir husus olduğunu düşünmekteyiz. Yardım ve desteklerle yönetilen bir kurumun hesap verebiliyor olması bu kadar zor olmamalıdır. Kurumların desteği olmayınca kulüplerin ne hallere düştüğünü ve tekrar eski yerine gelmenin ne kadar zor olduğunu yakinen bilmekteyiz ki sahipsiz kalarak BAL ligine düşürülen kulübe tekrar 2. Lige çıkarma maliyetinin yaklaşık olarak 15 milyon TL olduğunu yetkililerin açıklamalarında görmekteyiz. Sayın Belediye Başkanımız Selahattin Ekicioğlu’nun bu kulübü yalnız bırakmayarak sahip çıkacağı kanaatindeyiz. Bizlere de bu konuda ne görev düşerse bundan kaçmayacağımızın bilinmesini isteriz. Her ne koşulda olursa olsun kulübe geçmişte olduğu gibi gelecekte de desteklemeye devam edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.” (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .