Gönül Elçileri Bereket Ormanı’na fidanlar dikildi

Gönül Elçileri Bereket Ormanı’na fidanlar dikildi

27.03.2015

  Ülkemizde orman alanlarının korunması ve vatandaşları ağaçlandırmaya teşvik etmek amacıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan “Gönül Elçileri Projesi” kapsamında ülke genelinde eş zamanlı olarak ağaç dikimi gerçekleştirildi. İlimizde de Vali Necati Şentürk’ün eşi Sayın Sevim Şentürk’ün öncülüğünde Kındam-Ökse Mevkiinde 138 dönümlük alanda oluşturulan Gönül Elçileri Bereket Ormanına fidan dikimi gerçekleştirildi. […]

vali ağaç  (1)

 

Ülkemizde orman alanlarının korunması ve vatandaşları ağaçlandırmaya teşvik etmek amacıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan “Gönül Elçileri Projesi” kapsamında ülke genelinde eş zamanlı olarak ağaç dikimi gerçekleştirildi.

İlimizde de Vali Necati Şentürk’ün eşi Sayın Sevim Şentürk’ün öncülüğünde Kındam-Ökse Mevkiinde 138 dönümlük alanda oluşturulan Gönül Elçileri Bereket Ormanına fidan dikimi gerçekleştirildi.

Vali Necati Şentürk ve eşi Sevim Şentürk’ün yanı sıra Garnizon Komutanı J. Alb. Murat Bulut ve eşi Yaylagül Bulut, Belediye Başkanı eşi Zerrin Bahçeci, İl Emniyet Müdürü Sıtkı Akgül ve eşi İlknur Akgül, il protokolü ve eşlerinin katıldığı Gönül Elçileri Bereket Ormanı Fidan Dikim Törenine, ilimizdeki koruyucu aileler, Şehit Aileleri, Gazi Dernekleri, Huzurevi ve Sevgi Evleri sakinleri, Yardım Sevenler Derneği, Tema Vakfı ve Valiliğimizce yürütülen Kadına Hürmet Çocuğa Şefkat Projesi komisyonu üyeleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin yoğun olarak katılmaları dikkat çekti.

Valimizin eşi Sevim Şentürk’ün, Kındam – Ökse mevkiindeki 138 dönümlük alana 15 bin fidan dikileceğini ve özellikle sivil toplum kuruluşu ve bayan katılımcıların ağırlıkta olmasından dolayı mutluluk duyduğunu açıklamasının ardından bir konuşma yapan Valimiz Sayın Necati Şentürk; “Ormanlar bir yurdun akciğerleridir. Resmi rakamlara göre ülkemiz topraklarının % 27’si ormanlık alan olarak geçiyor. Ancak FAO rakamlarına göre topraklarımızın ancak %15’i nitelikle orman olarak görülüyor. Yine Kırşehir’de ise topraklarımızın %7.5’i ormanlık alan bunun da nitelikli orman konumunda olan bölümü ise ancak % 4 nisbetinde. Bu rakamı arttırmak için planlananın üzerinde ağaç dikmemiz gerekiyor” dedi.

Dün, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan hanımefendinin öncülüğünde tüm illerde eş zamanlı olarak “Gönül Elçileri Projesi kapsamında fidan dikimi yapıldığını ifade eden Vali Necati Şentürk’ün konuşmasının ardından alana Vali Necati Şentürk ve eşi Sevim Şentürk ile katılımcılar tarafından fidan dikimi gerçekleştirildi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .