GİRİŞİMCİLİK KURSUNA YOĞUN TALEP

GİRİŞİMCİLİK KURSUNA YOĞUN TALEP

16.04.2015

Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nün açtığı Girişimcilik Kursu’na 275 kişi katıldı…

KIRŞEHİR’DE kendi işini kurmak isteyenler için açılan Girişimcilik Kursu’na yoğun katılım oldu. 75 kişilik olarak açılması planlanan Girişimcilik Kursu’na 275 kişi katıldı.

Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Kırşehir Belediye Başkanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında “kendi işini kurmak isteyen işsizlere” yönelik açılacak olan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi seçmeleri yapıldı.
Kursiyer seçmelerine KOSGEB İl Müdürü Hasan Akgümüş, Şube Müdürü Ahmet Hamdi Ünal ve İş ve Meslek Danışmanları Boran Aydoğmuş ile Akif Albar katıldı.
İŞKUR İl Müdürü Ömer Faruk Akyol, 14 Nisan 2015 tarihinde Kırşehir Lisesi’nde yapılan “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” seçmelerine 275 kişinin katıldığını, Kırşehir’den katılanların yanı sıra civar illerden gelen katılımcıların da olduğunu söyledi.
Başvuranlar arasından 75 kişinin seçileceğini belirten Akyol, eğitimlerini başarı ile tamamlayıp KOSGEB’e yeni girişimcilik desteği kapsamında iş planını sunan ve planı kabul edilen girişimcilere destek sağlanacağını hatırlattı.
Girişimcilere 30 bin liraya kadar hibe, 70 bin liraya kadar ise 0 faizli ilk 2 yıl ödemesiz, sonra ki 4 yıl vadeli olmak üzere toplam 100 bin liraya kadar destek verileceğini belirten İŞKUR İl Müdürü Akyol, KOSGEB destek oranının yüzde 70, kadın ve engelli girişimciler için ise yüzde 80 olduğunu ifade etti.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .