Girişimcilik Kursu başladı

Girişimcilik Kursu başladı

20.04.2015

75 kişilik Girişimcilik Kursu, uygulamalı eğitimi başlarken, istihdama katkı sağlayacak girişimcilere 30 bin TL hibe, 70 bin TL de faizsiz geri ödemeli kredi kullandırılacak…

İŞKUR tarafından düzenlenen “kendi işini kurmak isteyen işsizlere” yönelik Girişimcilik Kursu açıldı.

Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Kırşehir Belediye Başkanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında “kendi işini kurmak isteyen işsizlere” yönelik Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi 20 Nisan 2015 Pazartesi günü başladı.
İŞKUR İl Müdürü Ömer Faruk Akyol, girişimcilik ruhunun geliştirilmesi, işletme yönetimi ve gelişimini sağlayacak yeni fikirlerin kazandırılması ve yeni istihdam alanlarının oluşturulması amacıyla kursun açıldığını, kurs süresince 75 kursiyere 70 saat eğitim verileceğini belirtti.
İŞKUR İl Müdürü Akyol, “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ile İŞKUR’a kayıtlı işsizlerin kendiişlerini kurmalarına ve geliştirmelerine yardımcı olmak amaçlanmaktadır. Bu sayede işsizlik azaltılırken, ekonomide yeni ve sürdürülebilir işler de yaratılmaktadır” dedi.
Eğitimde kursiyerlere çeşitli bilgiler vererek KOSGEB’in yeni girişimcilik desteğinden bahseden Akyol, “Kursu başarı ile tamamlayıp KOSGEB’e yeni girişimcilik desteği kapsamında iş planını sunan ve planı kabul edilen girişimcilere destek sağlanacak olup, 30 bin liraya kadar hibe, 70 bin liraya kadar ise 0 faizli ilk 2 yıl ödemesiz, sonraki 2 yıl vadeli olmak üzere toplam 100 bin liraya kadar destek verilecek” dedi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .