Geride kalan yerel seçimler

Geride kalan yerel seçimler

04.04.2019

Son derece sancılı ve yorucu bir yerel seçimi geride bıraktık. Kırşehir’de CHP yıllar önce kaptırdığı Merkez Belediye Başkanlığını AKP’den, Akpınar İlçe Belediye Başkanlığını AKP’den ve yine Boztepe İlçe Belediye Başkanlığını AKP’nin elinden aldı. CHP diğer partilere göre daha başarılı bir sınav verdi desek yeridir. Daha önce defalarca yazdım ve okurla paylaştığım gibi, geçmişin bekçileri ve […]

Son derece sancılı ve yorucu bir yerel seçimi geride bıraktık. Kırşehir’de CHP yıllar önce kaptırdığı Merkez Belediye Başkanlığını AKP’den, Akpınar İlçe Belediye Başkanlığını AKP’den ve yine Boztepe İlçe Belediye Başkanlığını AKP’nin elinden aldı. CHP diğer partilere göre daha başarılı bir sınav verdi desek yeridir.
Daha önce defalarca yazdım ve okurla paylaştığım gibi, geçmişin bekçileri ve geleceğin öncüleri olan CHP’nin kadroları seçim süreçlerini yürütmeye, yönetmeye, seçmene dokunmaya, anlamaya, anlatmaya, sormaya ve sorgulamaya, iletişime geçtiği seçmen kitlelerini de ikna etme konusunda yeteri kadar tecrübeye sahiptir.
31 Mart seçimlerine gidilirken aslında merkez ve diğer ilçeler riskli gibi görünüyordu ama ekonomik krizden dolayı, seçmenlerin AKP’yi cezalandırma olasılığının yüksek olduğunu da defalarca kez dile getirmiştim, öyle de olduğu az da olsa görüldü.
AKP’nin elinde olan Kırşehir Merkez, Akpınar ve Boztepe ilçe belediyelerini CHP’li adayların kazanması sürpriz de sayılmaz. Elbette kolay değildi ama imkânsız olmadığı da görüldü. Önemli olan zoru başarmaktı öyle de oldu.
CHP ve birlikte hareket ettikleri Millet ittifakı kadroları günlerce emek verdi, koştular, yoruldular, seçmenle buluştular, anlattılar, anlamaya çalıştılar, bir daha anlattılar ve bir daha anlattılar verilen emeğin karşılığını da halk ödüllendirdi.
Seçimin sonucunda genel olarak liderler ayrı ayrı açıklamalar yaptılar CHP, AKP, MHP, İYİ partilerin liderleri hep kendilerinin kazandıklarını izah etmeye çalıştılar, öyle ya hepsi kazanmışsa kaybeden kim acaba!
Öyleyse açıklayalım, 31 Mart yerel seçimin kaybedeni Cumhur İttifakı, kazananı ise Millet İttifakıdır. Seçimin kazananı Kırşehir’de CHP, ülke genelinde CHP’dir. Türkiye kazanmıştır, Kırşehir kazanmıştır.
Bağırıp çağırmalar, sataşmalar, gerginlikler, hakaretler, tehditler kaybetmiş,
Sevgi, dostluk, iyilik, özgürlük, hak, hukuk, adalet kazanmış, aslında da demokrasi kazanmıştır.
Bu seçimin en akılda kalan sonuçları; Kırşehir, Bolu, Ankara, İstanbul, Artvin, Ardahan, Antalya, Mersin ve Adana gibi yerlerde sandıktan çıkan seçmenin iradesidir.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .