Genel seçim yarışı başlıyor

Genel seçim yarışı başlıyor

29.01.2015

  Genel seçim yarışı başlıyor   7 Haziran 2015 günü yapılacak olan genel seçimin tarihi hızla yaklaşıyor. Kırşehir’de siyasi partilerden, iktidar partisi AKP ve muhalefette bulunan MHP kongrelerini yaparak örgütlerine yeni yüzleri kattı ve bu süreçten sonra da çalışmalarına hız vereceğe benziyor. Hem iktidar partisi AKP’de hem de muhalefet partisi MHP’de vekillik için adı geçen […]

 

Genel seçim yarışı başlıyor

 

7 Haziran 2015 günü yapılacak olan genel seçimin tarihi hızla yaklaşıyor.

Kırşehir’de siyasi partilerden, iktidar partisi AKP ve muhalefette bulunan MHP kongrelerini yaparak örgütlerine yeni yüzleri kattı ve bu süreçten sonra da çalışmalarına hız vereceğe benziyor.

Hem iktidar partisi AKP’de hem de muhalefet partisi MHP’de vekillik için adı geçen aday sayısı bir hayli fazla. Elbette her siyasi parti kendi çalışma yol ve yöntemlerini belirleyecek ve seçimde vekil çıkartma arzusu ile çalışacaklardır. AKP iktidar olanaklarını kullanarak seçimlere bir adım önde başlıyor.

Öyle ya yerel yönetimlerde Merkez ilçe, Boztepe, Akpınar ve Akçakent ilçelerinin yanı sıra Özbağ beldesinde de iktidar da olmaları avantajlı konuma getiriyor. Hatta “kimi aday göstersek seçilir?” havasına şimdiden girmişler bile…

MHP’nin kullanacağı genel iktidar olanakları yok, tamamen yerelde iktidar oldukları Kaman, Mucur, Çiçekdağı ilçeleri ile Köseli ve Kurancılı beldelerinde mevcut olanaklarını kullanarak seçim yarışına katılacak. MHP yenilenen örgütüyle “yarışta ben de varım” diyebilmektedir.

2014 yerel seçim sonuçları MHP’ye heyecan katmışa benziyor. Her iki parti de birbirlerinin rakipleri gibi davranıyor öyle de görüyorlar. Ancak, gözden kaçırdıkları bir olgu var. Ana muhalefet partisi CHP’nin hızlı yükselişini ya görmüyorlar, ya da görmek istemiyorlar. Her ne kadar, CHP Kırşehir genelinde mevcut belediyelerden hiç birini kazanamamış ve yerel olanaklardan yoksun genel seçim yarışına katılıyor olsa da, yükselen bir yıldız olduğu gerçektir.

Hem ülke genelinde hem de Kırşehir’de yapılan seçim anketlerinde CHP’nin kayda değer bir oy artışının olduğu görülmektedir. Önümüzdeki genel seçim süreci, solun, sosyal demokratların, dünyadaki yeni gelişmeler ışığında oluşturacakları yeni politikaları, yeni projeleri, yeni söylemleri, halkın en geniş kesimleriyle buluşturabilecekleri etkin bir platform olacak.

Geçmişten günümüze, önemli seçim deneyimine, birikimine ve geleneklerine sahip olan CHP örgütünün, bu platformu en iyi şekilde değerlendirmek için Genel Merkezde ve yerel de çalışmalarına hız verdiği görülmektedir.

Türkiye’de muhalefet güç olan CHP örgütleri, yeni bir anlayışla ve yeni bir çalışma tarzıyla Haziran 2015 genel seçimlerine hazırlanmaktadır. Genel Merkez boyutlu ve de Kırşehir örgütünde yapmış olduğum görüşmeler sonucu edindiğim bilgi doğrultusunda, toplumsal politikaların ve sorunlara somut çözümler getiren projelerin öne çıktığını, partinin yönlendiriciliğinde kolektif bir anlayışın harekete geçirildiğini görmekteyim.

Sol ve sosyal demokrat düşünen bireyler, sivil toplum örgütleri, siyasi partiler ortak bir amaç doğrultusunda hareket etme birlikteliği içerisinde olduğu izlenimini vermektedir. Bu da CHP’nin seçimlere örgütlerinin yanı sıra, tüm üyeleri ve halkla birlikte hazırlandığı gerçeğini göstermektedir.

Haziran 2015 genel seçimlerine il-ilçe, belde örgütleri ve mahalle, köy temsilcilerinin yanı sıra halkın en geniş kesimleriyle hayatın içinde bütünleşerek, seçim çevrelerinde ortak bir akıl ve ortak bir ses oluşturarak başarıyı yakalamak CHP’nin hedefi olduğu açık bir şekilde görülmektedir.

Genel seçimin yapılacağı güne kadar yaşanan tüm gelişmeleri ve gerçekleri objektif bir dille kaleme alarak okurla paylaşmak şiarımız olacaktır.

Yarınınız mutlu geleceğiniz umutlu olması dileğiyle…!YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .