Genel seçim yaklaşıyor

Genel seçim yaklaşıyor

05.02.2015

  Genel seçim yaklaşıyor ÜLKEDE yolsuzluğun, yoksulluğun ve yasakların zirveye tırmandığı, özgürlüklerin yok edildiği, hak arayan insanların sokak ortasında katledildiği, iktidarı desteklemeyen basının baskı altına alındığı, kuvvetler ayrılığının tamamen ortadan kaldırarak tek iktidar kuvvetine dönüştürüldüğü bir süreç yaşıyoruz. Hukuk, demokrasi, özgürlükler ayaklar altına alınmış, kadrolaşma ve adam kayırma artık normal hale maalesef getirilmiştir. “Çözüm süreci” […]

 

Genel seçim yaklaşıyor

ÜLKEDE yolsuzluğun, yoksulluğun ve yasakların zirveye tırmandığı, özgürlüklerin yok edildiği, hak arayan insanların sokak ortasında katledildiği, iktidarı desteklemeyen basının baskı altına alındığı, kuvvetler ayrılığının tamamen ortadan kaldırarak tek iktidar kuvvetine dönüştürüldüğü bir süreç yaşıyoruz. Hukuk, demokrasi, özgürlükler ayaklar altına alınmış, kadrolaşma ve adam kayırma artık normal hale maalesef getirilmiştir.
“Çözüm süreci” adı altında, demokratik bir adım atılmadan Kürt halkına sadece umut vererek oyalandığı, işsizliğin Cumhuriyet tarihinin en üst oranına tırmandığı, Sosyal Güvenliğe tabi insanların bile muayene parası, ilaç katılım bedeli adı altında adeta soyulduğu, kısaca Cumhuriyetin ve demokrasinin bitirilmeye çalışıldığı bir süreci izleyerek yaşıyoruz.
Ülkenin gerginliklerden, çatışmalardan, sert tutum ve davranışlardan kurtularak bir normalleşme sürecine girmesi gerekir, bunun için de etkili muhalefet gücüne ihtiyaç olduğu kesin. Bu güç ne MHP de, ne de diğerlerinde gözükmüyor. Ancak derli toplu ve ayakta durabilen tek muhalefet gücün CHP’de olduğu aşikâr.
İşte bu nedenle de; anamuhalefet partisi olan CHP’ye ihtiyaç olduğu ortaya çıkıyor.
Ancak, genel seçimlere 120 günlük bir süre kalmış olmasına rağmen henüz bir seçim heyecanı oluşmadı. CHP’nin hem ülke genelinde hem de Kırşehir yerelinde takınacağı tutum bence çok önemli. Seçim heyecanını yaratılabilmesi için aday belirleme yönteminin bir an evvel belirlenip aday adaylarının sahaya indirilmesi parti üyelerinde ve seçmende heyecan yaratılması gerekir. CHP yetkili kurullarının söylemleri parti tabanını ön seçime kilitlemiş durumda.
Kırşehir CHP’de aday adayları kendilerini tanıtmaya başladılar, 10 Şubat tarihinden sonra kulisler biraz daha hareketlenecek gibi, aday belirleme yönteminin de belli olmasından sonra seçim startı artık verilmiş sayılır ki, heyecan da zirve yapacağa benziyor.
Elbette parti genel merkezinin ve yerelde aday adaylarının tabana vereceği her mesaj heyecan motivasyonunu biraz daha artırır. Kırşehir yerelinde CHP üyelerinin ve yönetim kadrolarının yan yana gelmesi sürece tabi ki pozitif katkı sağlar.
CHP’yi hep yazıp çiziyoruz, zira iktidarın karşısında ön önemli gücün CHP olduğu kesin. Ancak ilerleyen süreçte yapılacak olan ön seçim çalışmalarında aday adayları parti yararını düşünmeden tamamen kişisel çıkarları doğrultusunda siyasi şova yönelirlerse bu da parti tabanında ters motivasyon yaratılmasına neden olur.
O nedenle; tavandan tabana herkesin aklında, yüreğinde CHP’nin iktidar olma mücadelesine katkı yapmak olmalı, bu şiarla hareket edip, bir ve beraber olunmalı ki başarı yakalanabilsin.

 YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .