Gençlik ve Spor Bakanı Bak, Kırşehir’deydi…

Gençlik ve Spor Bakanı Bak, Kırşehir’deydi…

20.09.2017

Bakan Bak: “Gençlerimizi bütün kötü alışkanlıklardan uzak tutarak sağlıklı bireyler olarak geleceğe hazırlama gayretindeyiz”

KIRŞEHİR’E bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere gelen Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Ahilik Haftası kutlamalarına da katıldı.
30. Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında Ahi Evran Külliyesinde Kırşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Kitap Fuarı’nın açılışını yapan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Kaman standını da gezdikten sonra Gençlik Merkezini ziyaret etti.
Gençlik Merkezinde 40 davul ve zurnanın yer aldığı “Abdal Ateşi” ekibinin gösterisi ile karşılanan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, merkezde yürütülen faaliyetler hakkında yetkililerden detaylı bilgiler aldı ve gençlerle sohbet etti.
Kırşehir Valiliği’ni de ziyaret eden Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Vali Necati Şentürk’ten il hakkında brifing aldı.
Valilik ziyaretinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bakan Bak, 30. Ahilik Haftası’nın kutlandığı Ahiliğin başkenti Kırşehir’de bulunmaktan dolayı memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Öncelikli amaçlarının gençlerimizi geleceğe en iyi şekilde yetiştirmek olduğunu belirten Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, “Bugün Kırşehir’de Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında Kitap Fuarının açılışını yaptık. Millet olarak çok okuyarak ve düşünerek kültür coğrafyamızı güçlendirmeliyiz. Ayrıca burada Kaman standını gezerek Kaman kültürüne yakından şahit olduk. Ardından Gençlik Merkezine gittik. Gençlerimizin kaynaştığı, birçok sosyal ve spor aktivite yapılan Kaman Gençlik Kampının genişletilmesi için de yatırım yapacağız. Milli ve manevi değerlerimize saygılı bir gençlik yetiştirmek en büyük amacımız. Kırşehir’e bir de kapalı spor salonu kazandıracağız. Gençlerimizi bütün kötü alışkanlıklardan uzak tutarak sağlıklı bireyler olarak geleceğe hazırlama gayretindeyiz. Onlar bizlerin en büyük gücümüz, kaynağımızdır. Gençlerimizle gurur duyuyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, bütün Kırşehirli hemşerilerime teşekkür ediyor, 30. Ahilik Haftası’nı da kutluyorum” dedi.
Vali Necati Şentürk de konuşmasında, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ı ilimizde ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade etti.
Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Valilik ziyaretinin ardından ilimizden ayrıldı.
Bakan Bak’ın ilimizdeki programına Vali Necati Şentürk’ün yanı sıra Milletvekillerimiz Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya, Azeri Milletvekili Ganire Paşayeva, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ve il protokolü eşlik etti.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .