Gençlik Merkezi’nde kurslar devam ediyor

Gençlik Merkezi’nde kurslar devam ediyor

06.03.2018

KIRŞEHİR Gençlik Merkezinde Ebru, Ney, Resim, Hat, Bağlama, Tezhip, Gitar , Halk Oyunları, Diksiyon ve bir çok dalda kurslar verilmeye devam ediyor. Aynı Zamanda Gençlik Merkezinin yan tarafında bulunan yüzme havuzunda yarı olimpik olup kış aylarında yüzme kursları devam ediyor. Kırşehir gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Emre Aslan, “Buradan gençlerimize ve velilerimize sesleniyorum, merkezimiz […]

KIRŞEHİR Gençlik Merkezinde Ebru, Ney, Resim, Hat, Bağlama, Tezhip, Gitar , Halk Oyunları, Diksiyon ve bir çok dalda kurslar verilmeye devam ediyor.
Aynı Zamanda Gençlik Merkezinin yan tarafında bulunan yüzme havuzunda yarı olimpik olup kış aylarında yüzme kursları devam ediyor. Kırşehir gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Emre Aslan, “Buradan gençlerimize ve velilerimize sesleniyorum, merkezimiz bir kulüp faaliyetlerinin gerçekleştirdiği bir merkezdir. Güzel şeyler yapılıyor ve daha da güzel şeylerin yapılacağına inanıyorum. Bu noktada güzel projeler yaratacağız. Kırşehir halkına, Kırşehir gençlerine bir nebze de olsa kültürel anlamda, ahlaki anlamda ne kata bilirsek bizim için bir kazançtır. Tamamen devletimizin ve bakanlığımızın bütçesinden ücretler karşılanıyor. Sosyal ve kültürel faaliyetlerimizin arasında yoğun programlarımız da oluyor. Yeni binamızda imkanlarımız çok ve buradan ne kadar çok gencimiz, vatandaşımız faydalanırsa biz de o kadar çok mutlu olacağız” dedi.
Gençlik Merkezi’nin el sanatları faaliyetleri dışında spor faaliyetleri de aralıksız devam ediyor.
Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen Boks antrenmanları kış aylarında sağlıklı bir ortamda, alanında uzman antrenörler eşliğinde yapılan çalışmalar ile tüm hızıyla devam ederken, çocukların fiziksel, zihinsel, psikolojik ve sosyal gelişimlerine katkı sağlıyor.
Bu bağlamda Boks Branşı, deneyimli antrenörler eşliğinde İl Spor Merkezlerine (Yaz Spor Okullarına), gelen öğrenciler ile haftanın 4 günü Aşıkpaşa Spor Salonu ve Kırşehir Spor Salonunda çalışmalarına devam ediyor.
Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü salon sporlarında yüzlerce çocuk eğitim almaya devam ediyor. Cimnastik, taekvondo, voleybol, karate, boks ve kick boks branşlarında verilen eğitimler Gençlik hizmetleri antrenörlerince hız kesmiyor.
Cimnastik branşında antrenörler koordinatörlüğünde 3 yardımcı antrenörle birlikte günde 5 seans uygulanıyor. Yaşları 5 ile 9 arasında değişen 50 sporcunun eğitim gördüğü jimnastik antrenmanları en eğlenceli çalışmalar arasında yer alıyor. Eğlence ve eğitimin bir arada yaşandığı cimnastik antrenmanlarında çocukların çalışmaları izleyenlere keyifli anlar yaşatıyor.
Kırşehir Gençlik Hizmetlerinde en çok ilgi gören salon sporları branşının başını çektiği taekvondo da antrenör Salim Demir koordinatörlüğünde 2 yardımcı antrenörle günde 4 seansta 135 sporcuya eğitim veriliyor. 7 yaştan 16 yaşa kadar çok sayıda öğrenciye eğitim verilen taekvondo da spora elverişli çocuklar kulüp bünyesine kazandırılmaya çalışılıyor. Antrenör Salim Demir’in koordinatörlüğünde pilot noktalarda 3 yardımcı antrenör eşliğinde Cumhuriyet Ortaokulu Spor Salonunda günde 2 seans olmak üzere 48 sporcu ve Spor Salonunda yine 2 seansta 72 sporcuya eğitim veriliyor.
Karate branşında antrenör Nevzat Bezeyen’in koordinatörlüğünde ve 1 yardımcı antrenör eşliğinde günde 2 seans olmak üzere yapılan çalışmalarda 56 öğrenci yer alıyor. Günde 1 seans eğitim verilen ve çeşitli pilot noktalarda ise 1 yardımcı antrenör eşliğinde 44 sporcunun bulunduğu wushu branşında özellikle küçük yaştaki çocuklar çalışmaları büyük bir istek ve neşeyle devam ettiriyor. Kick Boks branşında ise çalışmalar antrenör Osman Çevik nezaretinde 14 sporcunun katılımıyla devam ediyor. Kırşehir Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki bir çok lisanslı sporcu ile birlikte ayrıca yaz spor okullarında, yıl boyu devam ediyor. Servislerle evlerinde alınarak antrenman sonrasında yine evlerine bırakılan çocuklar güvenli, nezih ve modern tesislerde spor yapmanın aileler ise çocuklarını Kırşehir Gençlik Hizmetleri Spor okullarına güvenle göndermenin mutluluğunu yaşıyorlar. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .