Gençlik Haftası’nda Vali Şentürk’e Ziyaret‏

Gençlik Haftası’nda Vali Şentürk’e Ziyaret‏

17.05.2016

Vali Necati Şentürk: “Ecdatlarına layık bir gençliğe sahibiz”

ziyaret g

CUMHURİYETİMİZİN kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün Samsun’dan Anadolu’ya ayak bastığı günün 97. yıldönümüne rastlayan ve bağımsızlık ateşinin yakıldığı gün olan 19 Mayıs, Perşembe tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de coşkulu törenlerle kutlanacak.
Cumhuriyetimizin ve geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin tarih bilinci, milli ruh ve şuur kazanmalarını, toplumla bütünleşmelerini, çeşitli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere aktif olarak katılmalarını sağlamak amacıyla düzenlenecek Gençlik Haftası’nda yüzlerce genç, bir araya gelecek.
Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 15-21 Mayıs 2016 tarihleri arasında organize edilecek olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası’nda birçok önemli etkinliğe imza atılacak.
Gençlik Haftası münasebetiyle, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şaban Güneş başkanlığındaki heyet Vali Necati Şentürk’ü ziyaret etti.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şaban Güneş’in, her yıl 15-21 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Gençlik Haftası etkinlikleri hakkında bilgiler verdiği ziyaret sırasında konuşan Vali Necati Şentürk, ülkemizin geleceği, istikbalimizin teminatı olan gençlerimizi hem ruhen hem de bedenen sağlıklı ve donanımlı bir şekilde yetiştirerek geleceğe hazırlamanın, devletimizin en önemli görevlerinden biri olduğunu söyledi.
Gençlik Haftası’nın gençlerimizi spora teşvik etmek maksadıyla kutlandığını belirten Vali Necati Şentürk, “Ahlaklı, bilgili, milli ve manevi değerlerini bilen ve bu değerlere sahip çıkan, ecdatlarına layık bir gençliğe sahibiz. Devletimiz, gençlerimizin içinde olduğu bütün faaliyetleri desteklemektedir. Devletimiz, gençlerimizin spor aktivitelerini gerçekleştirmeleri için hiçbir masraftan kaçınmayarak spor tesisleri, sosyal tesisler açıyor, gençlik merkezleri kuruyor. Gençlerimiz de bu tesislerde kabiliyetlerini geliştiriyor, ruhen ve bedenen çok güçlü bireyler olarak topluma katılıyorlar. Gençlerimiz, derslerinde de çok başarılılar. Spor yaparak sağlığını koruyan gençlerimiz, derslerinde de başarılı olurlar. Gençlerimizi çağın gerçekleriyle, ilmiyle, bilgisiyle ve teknolojisiyle donatmak temel amacımızdır. Bu vesileyle, Gençlik Haftasını kutluyorum” dedi.
Ziyaret, Vali Necati Şentürk’ün, Kırşehir Türkmensporlu futbolculara yardım malzemelerini dağıtması ile sona erdi.

genclik (2) copy
Türk ulusu, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıktığı 19 Mayıs 1919 tarihinde “Milli Mücadele Meşalesi”nin ateşlenmesinin 97’nci yıldönümünü gururla kutlayacak.
Resmi bayram ve kutlamalarla ilgili yönetmelik değişikliği nedeniyle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Gençlik Haftası kapsamında 1 haftaya yayılan etkinliklerle kutlanacak.
Yurdun dört bir yanında olduğu gibi Büyük Önder Atatürk’ün 97 yıl önce Ulusal Kurtuluş Mücadelesi’ni başlatmak üzere Bandırma Vapuru ile Samsun’a çıktığı ve laik Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini attığı 19 Mayıs gününün coşkulu etkinliklerle kutlanacağı Kırşehir’deki resmi kutlamalar 19 Mayıs Perşembe günü İş Bankası önü Anıt Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na saat 09.35’te çelenk sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayacak.
Türk ulusunun Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıktığı 19 Mayıs 1919 tarihinde “Milli Mücadele Meşalesi”nin ateşlenmesinin 97’nci yıldönümünü gururla kutlayacağı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Anıt Meydanı’ndan başlayarak, Kapucu Camii ve Ankara Caddesi güzergâhından Kırşehir Valiliği’nde tamamlanacak Gençlik Yürüyüşü ile devam edecek.
19 Mayıs resmi töreni Kırşehir Valiliği önünde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayacak.
Kırşehir Belediyesi Mehteran Takımı’nın konserinin ardından günün anlam ve önemine ilişkin protokol konuşmaları yapılacak. Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi ile Gençliğin Ata’ya cevabının okunmasının ardından Kırşehir yöresi ve karma halk oyunları gösterisi ile sportif gösteriler sunulacak.
Gençlik Haftası dolayısıyla düzenlenen spor branşlarındaki yarışmalarda dereceye giren sporcular ile Ecdada Mektup Yarışması’nda dereceye girenlere ödülleri verilecek.
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında ayrıca, Türk Büyükleri Parkı’ndan Belediye Başkanlığı önüne kadar fener alayı düzenlenecek.
15‐21 Mayıs Gençlik Haftası kapsamında Pazar günü kros yarışları yapılırken, Gençler Arası Satranç Turnuvası düzenlendi.
Gençler arası Masa Tenisi Turnuvası’nın yapıldığı Gençlik Haftası dolayısıyla 20 Mayıs Cuma günü de Hentbol-Voleybol Şenliği, Ebru, Hat-Tezhip Filografi Sergisi Aşıkpaşa Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek.
21 Mayıs Cumartesi günü de Kırşehirli gençler Huzurevi, Sevgi Evleri ile Engelliler Derneği’ne ziyarette bulunacak. Aşıkpaşa Spor Salonu’nda Badminton-Basketbol Şenliği yapılacak.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .