Gençlik Haftası başladı

Gençlik Haftası başladı

16.05.2016

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 97. yıldönümü tüm yurtta coşkulu törenlerle kutlanacak… Bayramın asıl sahibi olan gençler bir kez daha, “Atam izindeyiz, ışığının takipçisiyiz. Sen rahat uyu, nöbetteyiz” diye söz verecek…

19 Mayıss copy

CUMHURİYETİMİZİN kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün Samsun’dan Anadolu’ya ayak bastığı günün 97. yıldönümüne rastlayan ve bağımsızlık ateşinin yakıldığı gün olan 19 Mayıs, Perşembe tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de coşkulu törenlerle kutlanacak.
Cumhuriyetimizin ve geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin tarih bilinci, milli ruh ve şuur kazanmalarını, toplumla bütünleşmelerini, çeşitli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere aktif olarak katılmalarını sağlamak amacıyla düzenlenecek Gençlik Haftası’nda yüzlerce genç, bir araya gelecek.
Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 15-21 Mayıs 2016 tarihleri arasında organize edilecek olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası’nda birçok önemli etkinliğe imza atılacak.
Gençlik Haftası etkinlikleri 15 Mayıs Pazar günü Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şaban Güneş tarafından Anıt Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk konulması ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törene, antrenörler, sporcular ve çok sayıda vatandaş katıldı.

13214803_10209007277446959_147986311_o copy
Gençlik Haftası dolayısıyla dün Vali Necati Şentürk makamında ziyaret edildi.
Türk ulusu, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıktığı 19 Mayıs 1919 tarihinde “Milli Mücadele Meşalesi”nin ateşlenmesinin 97’nci yıldönümünü gururla kutlayacak.
Resmi bayram ve kutlamalarla ilgili yönetmelik değişikliği nedeniyle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Gençlik Haftası kapsamında 1 haftaya yayılan etkinliklerle kutlanacak.
Yurdun dört bir yanında olduğu gibi Büyük Önder Atatürk’ün 97 yıl önce Ulusal Kurtuluş Mücadelesi’ni başlatmak üzere Bandırma Vapuru ile Samsun’a çıktığı ve laik Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini attığı 19 Mayıs gününün coşkulu etkinliklerle kutlanacağı Kırşehir’deki resmi kutlamalar 19 Mayıs Perşembe günü İş Bankası önü Anıt Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na saat 09.35’te çelenk sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayacak.
Türk ulusunun Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıktığı 19 Mayıs 1919 tarihinde “Milli Mücadele Meşalesi”nin ateşlenmesinin 97’nci yıldönümünü gururla kutlayacağı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Anıt Meydanı’ndan başlayarak, Kapucu Camii ve Ankara Caddesi güzergâhından Kırşehir Valiliği’nde tamamlanacak Gençlik Yürüyüşü ile devam edecek.
19 Mayıs resmi töreni Kırşehir Valiliği önünde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayacak.
Kırşehir Belediyesi Mehteran Takımı’nın konserinin ardından günün anlam ve önemine ilişkin protokol konuşmaları yapılacak. Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi ile Gençliğin Ata’ya cevabının okunmasının ardından Kırşehir yöresi ve karma halk oyunları gösterisi ile sportif gösteriler sunulacak.
Gençlik Haftası dolayısıyla düzenlenen spor branşlarındaki yarışmalarda dereceye giren sporcular ile Ecdada Mektup Yarışması’nda dereceye girenlere ödülleri verilecek.
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında ayrıca, Türk Büyükleri Parkı’ndan Belediye Başkanlığı önüne kadar fener alayı düzenlenecek.
15‐21 Mayıs Gençlik Haftası kapsamında Pazar günü kros yarışları yapılırken, dün Gençler Arası Satranç Turnuvası düzenlendi.
Bugün Gençler arası Masa Tenisi Turnuvası’nın yapılacağı Gençlik Haftası dolayısıyla 20 Mayıs Cuma günü de Hentbol-Voleybol Şenliği, Ebru, Hat-Tezhip Filografi Sergisi Aşıkpaşa Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek.
21 Mayıs Cumartesi günü de Kırşehirli gençler Huzurevi, Sevgi Evleri ile Engelliler Derneği’ne ziyarette bulunacak. Aşıkpaşa Spor Salonu’nda Badminton-Basketbol Şenliği yapılacak.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .